2019 Mazda MX-5'in 191 Beygir Olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Leftlane News'in haberine göre; Sızdırılan bir Mazda belgesinde; 2019 MX-5 Miata'nın teknik değişikliklerini ayrıntıları yer alıyor. Yükseltilmiş Skyactiv-G 2.0 litrelik motor, 155 beygir gücünden 181 beygire ve 151 Nm torka çıkacağı belirtiliyor. Motor, daha yüksek devir / dakika çalışmasını sağlamak için ultra hafif pistonlar, daha hafif bağlantı çubukları ve yeniden dengelenmiş bir krank mili ile güçlendirilmiş, emme sistemi ve sübaplar daha düzgün bir manifoldla büyütülmüş ve eşlenmiştir, egzoz valfleri de geliştirilmiş çıkış için yeniden düzenlenmiştir. Mühendisler, yanma odasını, piston yüksekliğini ve hava hareketi ile enjektör otomasyon verimliliğini arttırdı.

Yenilenmiş motorun yanı sıra 2019 da, Mazda'nın Smart City frenleme, trafik işareti tanıma ve geniş açılı bir yedek kamera gibi diğer güvenlik teknolojilerini de içeren donanım ile takviye edildi.

jKq0UcVl.jpg

Kaynak

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Veli abi nacizane bir düzeltme yapayım; 151 pound torque yaklaşık 205Nm tork yapıyor.Orada yazan 151 Nm tork değil pound cinsinden.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi nacizane bir düzeltme yapayım; 151 pound torque yaklaşık 205Nm tork yapıyor.Orada yazan 151 Nm tork değil pound cinsinden.
Bi kaynakta 204 rakamını gördüm ama benim aldığım kaynakta göremeyince kafam karıştı, mantıken de o tork az geldi fakat teknik olarak detayı bilmeyince belgede yazan 151 rakamını kullandım. :) Düzeltme için teşekkürler. :)

Üst Alt