2017 Mazda 3 'e Gelecek Makyaj Nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Mazda CX5-2015 beklediğimdende daha muhteşem çıktığından,onu kendime ayırıp,mahduma ayda okul-ev arasında 2500 km yol yaptığından dolayı Mazda 3-dizel-2017 almayı düşünüyorum...İç dizaynın Mazda 6'a çok benzer olacağını öğrendim...Ki bu harika bir haber...Artı olarak özellikle donanım,teknik,yalıtım Vb. konularda 2016 'dan farklı olarak ne gibi iyileştirici veya ek çalışmalar yapılmış ,,Bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı ?

Son düzenleme:

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
EĞER ;mevcut donanıma
Mazda 6 daki iç dizayn+deri koltuklar
G Vactorıng
Otomatik bagaj kapağı
MRCC
konursa 2017 'lerde, bu araba ciddi atak yapar..Tabii Türkiye için sense modeli 115-120 fiyat aralığında olabilirse ! ( dizel için )

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Yabancı sitelerde okuduğum inceleme yazılarını özetlemem gerekirse;

Direksiyon yeni Cx9 ile aynı olacak, iç dizayn Mazda 6'dan izler taşıyor, orta kısımda sürgülü kolçak ve elektronik park freni gibi. Ayrıca opsiyonel olarak direksiyon ısıtma eklenmiş. Kapılardaki gözler büyütülmüş, G Vectoring artık her yeni mazda modeline eklendiği gibi yeni Mazda 3'e de eklenmiş. Göstergeler biraz daha büyütülmüş, renkli heads up display eklenmiş, araca birkaç tane daha dış renk seçeneği eklenmiş, jant içinde farklı bir seçenek daha eklenmiş.

2017-Mazda-3-132-876x535.jpg
2017-Mazda-3-133-876x535.jpg
2017-Mazda-3-138-876x535.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
EĞER ;mevcut donanıma
Mazda 6 daki iç dizayn+deri koltuklar
G Vactorıng
Otomatik bagaj kapağı
MRCC
konursa 2017 'lerde, bu araba ciddi atak yapar..Tabii Türkiye için sense modeli 115-120 fiyat aralığında olabilirse ! ( dizel için )
sensenin fiyatı dizel olarak şu anda 115 bin lira. Yeniliklerle beraber bu fiyatta gelmesi çok zor bir ihtimal denilebilir.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Mazda3 2017 (aslında dünyada 2016 olarak çıktı bile) hemen hemen tüm videolarını (ingilizce olanları) izledim diyebilirim.. CX-5 konusu altında belirtmiştim burayada yazayım.. Ben makyajlı mazda3 e bayıldım..tek kelimeyle harika olmuş..bu kasanın dizeli alınır ve 10 sene araç defteri kapatılır (son zamlar ve ekonomik durumdan sonra tekrar eskiye dönüş olacak).
benim en çok merak ettiğim yol ve rüzgar sesi konusunda eskiye oranla iyileştirildiği söyleniyor..bazı kullanıcılar (aslında bir kadın) çok fark olmadığınıda belirttiler.
Yine G vectoring olayının iyi olduğu konusunda görüş birliği olmasına rağmen yine bazı kullanıcılar farkı hissemediklerini söylüyorlar.
Direksiyon muhteşem olmuş. Kapı içi eşya gözü büyütülmüş ve normal hale gelmiş..
Ön ızgara biraz daha genişletilmiş, ayna sinyal farları yatay konuma alınmış..ön sis farlarında revizyon olmuş..HUD'a trafik işaretleri uyarısı eklenerek biraz daha zenginleştirilmiş. Ekranın yeni şekli yine bayıldığım makyajlardan biri olmuş.
Süspansiyonlar konfor odaklı ayarlanmış..Birde yanlış anlamadıysam direksiyon ısıtması sadece 10:10 posizyonunda tutulan kısımları ısıtıyormuş. Komple direksiyonu değil.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Direksiyon şoförü olanların G-Vectoring teknolojisini anlamaları ya da hissetmeleri kolay olmaz diye tahmin ediyorum.

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Bende makyajlı kasaya bayıldım, küçük Mazda 6 olmuş. Videoları izledim, modern dokunuşlarla kaçırılmayacak bir araç olmuş, tabi anlayana. Refik abi inşallah ilk sahibi siz olursunuz, izlenimleri paylaşırsınız....denk gelsede Mazda Gören'e Veli abilerle beraber gidip, hem tanışsam Okan Beyle hemde yeni kasayı görsem.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Son bilgiler dahilinde, artık cam düğmeleri ışıklı ve tek dokunuşla açılıp kapanıyor olmuş, ayrıca otomatik ayna kapama da standart hale gelmiş, tabela tanıma sistemi, gvc, daha gelişmiş şehir içi fren desteği, mrcc radarı, benzinlilerde sport modu, arka koltuk ısıtma eklenmiş.

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Bende makyajlı kasaya bayıldım, küçük Mazda 6 olmuş. Videoları izledim, modern dokunuşlarla kaçırılmayacak bir araç olmuş, tabi anlayana. Refik abi inşallah ilk sahibi siz olursunuz, izlenimleri paylaşırsınız....denk gelsede Mazda Gören'e Veli abilerle beraber gidip, hem tanışsam Okan Beyle hemde yeni kasayı görsem.

Çok teşekkür ederim sevgili kardeşim...kısmet :)

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Son bilgiler dahilinde, artık cam düğmeleri ışıklı ve tek dokunuşla açılıp kapanıyor olmuş, ayrıca otomatik ayna kapama da standart hale gelmiş, tabela tanıma sistemi, gvc, daha gelişmiş şehir içi fren desteği, mrcc radarı, benzinlilerde sport modu, arka koltuk ısıtma eklenmiş.

MRCC eklenmiş demişsiniz...Kesinmi bu bilgi ?...Benim için en önemli artı bu çünkü..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt