2016 Yılı Ceza Tutarları Çizelgesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Herkese cezasız yıllar dilerim....

d113eb5271a08985a48a3cd2d639ef2b.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel konu olmuş, yeni yıl gelmeden bütçeye ceza gelir kalemi koyan bir sistemde yıl boyunca cezasız yolculuklar yaparız inşallah... :)

Alkollü araç kullanmanın cezası her zaman 100 bin lira olmalı ki, ödeyemesinler ve kodesi boylasınlar, başka türlü tutuklanmıyorlar çünki.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arada sırada yer olmadığından engelli yerine park ediyordum (5 i geçmez) yapmam artık

kırmızı ışık ve hız tabelalarına uyucam

ekenomiyi ben mi düzeltecem:eek:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Konu için teşekkürler Hakan:)
Alkol cezası az olmuş ve bence sürücü değil araç minimum 60 gün men edilmeli adam ertesi gün ehliyet olmasa da yine kullanacak.
Muayne olmaması durumunda Tuvtürk ile ortak çalışılamaz mı? Tuvtürk muaynesi geçen araçların plakalarını Trafik Şubeye bildrisin denetlemelerde plakalardan direk el ense..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu için teşekkürler Hakan:)
Alkol cezası az olmuş ve bence sürücü değil araç minimum 60 gün men edilmeli adam ertesi gün ehliyet olmasa da yine kullanacak.
Muayne olmaması durumunda Tuvtürk ile ortak çalışılamaz mı? Tuvtürk muaynesi geçen araçların plakalarını Trafik Şubeye bildrisin denetlemelerde plakalardan direk el ense..
Abi zaten muayene veya sigorta eksikliği olduğunda sisteme düşüyor ve ilk kontrolde el ense yapılıyor, önemli olan bu aracın ilk kontrole takılabilmesi... Buna şu şekilde çözüm bulabilir ancak; bir sistem ve ekip oluşturulur, sisteme plakası düşen araçların adresi zaten belli, adreste el ense yapılır, bunun da "hukuk" şu şekilde önüne geçiyor maalesef; seyir halinde olmayan araca; hacizli/yakalamalı olmadığı sürece el ense çekemiyorsun...

Canım ülkem... :p

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Yahu şimdi noktalı virgüle başlıcam ,seyir halinde veya değil bu ceza durumuna düşmüş mü düşmüş benim polisimin yeterince işi gücü yokmu vatandaşın trafiğe çıkmasını bekleyecek...
Canım hukuk...

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
Emniyet şerit ihlali görmedim.
Ya burdaki listede yok, yada artık serbest
Ki serbest olmuş olmalı, yoksa bukadar rahat herkes kullanmazdı

Sent from my iPhone using Tapatalk

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dogum zamani bostancidan gebzeye kadar aksam saat 11 falan ne emliyet ne kirmizi isik yardirdim yolda 155i arayip durumu anlattim bizimle bi isiniz yok dediler dogum raporundan 1 adet fazla aldim cezalara karsilik dava acarim diye ama gelen giden yok cok sukur

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dogum zamani bostancidan gebzeye kadar aksam saat 11 falan ne emliyet ne kirmizi isik yardirdim yolda 155i arayip durumu anlattim bizimle bi isiniz yok dediler dogum raporundan 1 adet fazla aldim cezalara karsilik dava acarim diye ama gelen giden yok cok sukur

Bizle işiniz yok mu dedi sende sigara bırakma hattını arasaydın

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Oyle dedi zaten oyle diyince ben bi durakladim peki kimi aramam gerek diyince bu seferde karsi taraf durakladi cvp veremedim tamam neyse diyip kapattim

Üst Alt