2016 Mazda Servis Bahar Kampanyası Olacak mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
hero-mazda-service-1200x450-20140721-2.jpg

Mazda kullanıcıları tarafından her yıl merakla beklenerek orjinal parça ve aksesuarlara yönelmeyi sağlayan bahar ve sonbahar olmak üzere iki defa düzenlenen servis kampanyalarından bahar kampanyası yaklaşmış durumda.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl bahar kampanyası yapılmamış ve sadece sonbahar kampanyası yapılmıştı.

Sonbahar kampanyasında şu avantajlar mazda kullanıcılarına sağlanmıştı "Mazda bayi ve servis ağında “Her Bakımdan Avantajlı” servis kampanyası ile Mazda araçlarını hızla Sonbahar’a hazırlamayı hedefliyor. Satış sonrası servis hizmetlerinde kaliteden ödün vermeyen anlayışının yanında Mazda kullanıcı ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak adına gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Servis Sonbahar Kampanyası işçilik, yedek parça ve aksesuarlar olmak üzere tüm hizmetleri kapsıyor.Türkiye genelinde Mazda yetkili servislerini ziyaret eden Mazda kullanıcıları, işcilikte %30, yedek parça ve aksesuarlarda %20 indirimlerden yararlanabilecekler. Bununla birlikte kampanya kapsamında Mazda 300TL (KDV dahil) üzerinde yapılan harcamalarda tüm müşterilerine “Powerbank” (taşınabilir şarj ünitesi) hediye etmektedir."

Bahar geldi ve tüm mazda kullanıcıları mazda Türkiye'den gelecek servis kampanyası haberini beklemeye başladı.

İnşallah bu yıl servis bahar kampanyası olur ve yararlanmak isteyen herkes yararlanır.

Konu ile ilgili bilgi öğrenenler burada paylaşım yaparsa sevinirim.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Yaklaşık 1 saattir amortisör siparişi vermeyi planlarken bu haberi okumak pek de iyi olmadı sanırım. Yaklaşık 4-5 ay önce tanesine 450 TL denilen amortisör şuan 370 TL civarı. Fiyat daha da düşer mi acaba diye soru işaretleri oluştu kafamda şuan. :confused::confused:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yaklaşık 1 saattir amortisör siparişi vermeyi planlarken bu haberi okumak pek de iyi olmadı sanırım. Yaklaşık 4-5 ay önce tanesine 450 TL denilen amortisör şuan 370 TL civarı. Fiyat daha da düşer mi acaba diye soru işaretleri oluştu kafamda şuan. :confused::confused:
Piyasada KYB'ler uygun. Bi araştırın isterseniz. @jakopar Oto'dan fiyat alabilirsiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bir ara sanki ücretsiz check-up kampanyası vardı. Yine olursa benim guzuyu akşamdan servisin önüne çekerim. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen yılki tecrübelerime dayanarak olmayabilir diyorum, ama olmasını can-ı gönülden istiyorum... :)

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
monroe alabilirsin biraz daha yumuşak istiyorsan. hatta yağlı bulursan daha iyi olur.

Ustaya monreo takalım dedim "hocam 100 bin bakımını yaptın ki sen binicisin, aracında temiz ve diri bu araca monreo takarsan ben üzülürüm." diyince duygusala bağladım yaa :) Çok kararsız kaldım açıkcası :confused:

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Ustaya monreo takalım dedim "hocam 100 bin bakımını yaptın ki sen binicisin, aracında temiz ve diri bu araca monreo takarsan ben üzülürüm." diyince duygusala bağladım yaa :) Çok kararsız kaldım açıkcası :confused:
Birçok aracın fabrika ekipmanı monroe. Son senelerde kalite düştü diyorlar ama test etmediğimden bilemiyorum. Abi o zaman kyb yağlı versiyondan bulacaksın eğer varsa piyasada. Aslında sachs ve bilstein üretiyor ama ülkede distribütör neyi getirirse onu bulabiliyorsun ancak

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Hocam özel servisten memnuniyet derecen nedir? Bende garanti bittikten sonra yetkili ve özel servis arasında kaldım açıkçası..Normalde yetkili servise götürürüm ama iyi ve güvenilir bir özel servis olursa ona da hayır demem..
Adem usta bana gore bi çok yetkili servisten daha güvenilir işinin ehli bence araca yaklaşımı ameliyat masasındaki insan gibi hassas yaklaşır şiddetle tavsiye edilir tavsiye eden arkadaşın konusunu okumussunuzdur dizel 323 u var sorunlarını adem ustam çözdü

ozgurlukyolda

Katılımcı
hocam şöyle söyleyecegim işin aslına gelirsek açtıgım konuda triger debriyaj degiştirdim o kısımdan aşagı kısma kadar okursan zaten adem usta harbiden usta dersin. Ben bu zamana kadar devamlı yetkili servise giden birisi olarak söylüyorum araclarımıza butik işlem yapılmıyor işlemi yapan usta aynı anda 2 3 arabayla ilgileniyor ve yaptıgı işi yarım yapıyor en önemlisi şu yetkili servis triger de sente kaçırırmı ? bence kacırmaması gerekir degil mi ? peki ben aracımı teslim aldıktan sonra bu araç gitmiyor dedigimde yetkili servis sente kaçırdıgını kabul etmeyip gaz pedalıyla oynar mı ? Ve aracı bana geri verir mi ? evet hepsi oldu başıma geldi ve benim yetkili servis diye bir kavramımı yok artık. Yetkili servis debrijaj degeiştirirken aks keçesini patlatır mı ? patlattıktan sonra patlak şekilde yerine takar mı ? arabamdan tak tak ses geliyor ne yapmam gerekiyor dedigimde aracınızın 4 amortisörü degişmesi lazım cevabını verirmi? verdiler. çok sıkıntı cektım cunku bünyeleri iş ortamında beyinleri dışarıda adamlara soru soruyorsun saçma sapan kaçamak cevaplar veriyorlar karşımda konuşamıyor yani uzun lafın kısası bir hasta anjıo için hastaneye gidiyor sapasaglam doktor 2 saat sonra vefat etti kurtaramadık cevabını veriyor aynı durum anjıo basıt bır ıslem sonucta benim işlemlerinde gayet masum aracımın ileride sıkıntı yaratmaması ıcın degıstırıdıgım parcalarımdı, adem ustam dediki o araç sente kaçırmıştır onu halletsınler her neyse soyledım hâla ınatlastılar yok sente degil katalizator doludur dediler sente dedım en sonunda kabullendıler aracımı hemen aldım ellerinden size tek şunu söyleyecegim kişiligi , ustalıgı , titizligi , muhabbeti her gelen mazdaya ve araclara aşkla bakan bir usta gormedım ben hayatımda, aracımın şuan canavar gibi olmasının sebebi adem ustadır bana amortisör degişecek demişlerdi 4 tana rot başı degiştirdik çok komik bir rakama yol sesini bile duymuyorum, maf devre sensörünü katletmışler ustam onu halletti,turbomdaki sıkıntıyı çozdu aks kecesını başını halletti, egr temizleme katalizator e kadar kaymak gibi yaptı yagına suyuna kadar, aracımı gozum kapalı 1 gün degil 1 sene boyunca adem ustama bırakırım Allah ustama uzun ömürler versin benim tek yetkili ve özel servisim ekinci adem ustadır.. Ustama selamlar

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
hocam şöyle söyleyecegim işin aslına gelirsek açtıgım konuda triger debriyaj degiştirdim o kısımdan aşagı kısma kadar okursan zaten adem usta harbiden usta dersin. Ben bu zamana kadar devamlı yetkili servise giden birisi olarak söylüyorum araclarımıza butik işlem yapılmıyor işlemi yapan usta aynı anda 2 3 arabayla ilgileniyor ve yaptıgı işi yarım yapıyor en önemlisi şu yetkili servis triger de sente kaçırırmı ? bence kacırmaması gerekir degil mi ? peki ben aracımı teslim aldıktan sonra bu araç gitmiyor dedigimde yetkili servis sente kaçırdıgını kabul etmeyip gaz pedalıyla oynar mı ? Ve aracı bana geri verir mi ? evet hepsi oldu başıma geldi ve benim yetkili servis diye bir kavramımı yok artık. Yetkili servis debrijaj degeiştirirken aks keçesini patlatır mı ? patlattıktan sonra patlak şekilde yerine takar mı ? arabamdan tak tak ses geliyor ne yapmam gerekiyor dedigimde aracınızın 4 amortisörü degişmesi lazım cevabını verirmi? verdiler. çok sıkıntı cektım cunku bünyeleri iş ortamında beyinleri dışarıda adamlara soru soruyorsun saçma sapan kaçamak cevaplar veriyorlar karşımda konuşamıyor yani uzun lafın kısası bir hasta anjıo için hastaneye gidiyor sapasaglam doktor 2 saat sonra vefat etti kurtaramadık cevabını veriyor aynı durum anjıo basıt bır ıslem sonucta benim işlemlerinde gayet masum aracımın ileride sıkıntı yaratmaması ıcın degıstırıdıgım parcalarımdı, adem ustam dediki o araç sente kaçırmıştır onu halletsınler her neyse soyledım hâla ınatlastılar yok sente degil katalizator doludur dediler sente dedım en sonunda kabullendıler aracımı hemen aldım ellerinden size tek şunu söyleyecegim kişiligi , ustalıgı , titizligi , muhabbeti her gelen mazdaya ve araclara aşkla bakan bir usta gormedım ben hayatımda, aracımın şuan canavar gibi olmasının sebebi adem ustadır bana amortisör degişecek demişlerdi 4 tana rot başı degiştirdik çok komik bir rakama yol sesini bile duymuyorum, maf devre sensörünü katletmışler ustam onu halletti,turbomdaki sıkıntıyı çozdu aks kecesını başını halletti, egr temizleme katalizator e kadar kaymak gibi yaptı yagına suyuna kadar, aracımı gozum kapalı 1 gün degil 1 sene boyunca adem ustama bırakırım Allah ustama uzun ömürler versin benim tek yetkili ve özel servisim ekinci adem ustadır.. Ustama selamlar
Bana yakın zaten yeri en kısa zamanda gidip hem tanışıp hem de aracın 50 bin bakımını yaptırayım kendisine.. Bu zamanda referans olmadan özellikle istanbulda işinin ehli ve güvenilir usta bulmak çok zor.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Diğer arkadaşların yorumlarına katılarak şunları ekleyebilirim ki @Adem Usta ile 3 ay önce debriyaj değişimi için gittiğimde tanışmıştım, ismini çok duyardım ama hiç araç götürmüşlüğüm yoktu.. Ancak bir kere aracınızı teslim ettikten sonra başka ellere vermek istemeyeceğinizi bir ustayla karşılaştığınızı anlıyorsunuz..

Moderatörün son düzenlenenleri:

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Adem usta hangi şehirde ?? Bir de ben buji kablolarını değiştirecektim bekleyeyim mi indirim için? Veya Amazon'dan sipariş mi versem diyorum ama kodu lazım galiba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt