2016 Mazda MX-5 Los Angeles'ta Tanıtıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mazda yarış arabası olan MX-5'İ 2014 Los Angeles Auto Show'da tanıttı.

Makyajla birlikte seri üretim modeli daha önce hiç olmadığı kadar erkeksi bir görüntü kazanan MX-5, pist için tasarlanan versiyonu ile çok daha maço bir roadster halini almış.

MX-5 aynı zamanda, 2016’da Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve sezon finali Mazda Raceway Laguna Seca’da (Monterey, California) yapılacak olan Global Cup Series’de yarışacak.

Araçta SKYACTIV-G teknolojili 2.0 litre hacimli dört silindirli atmosferik motorun kullanılacağını belirten Mazda, motorla ilgili detayları henüz paylaşmadı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Her baktığımda daha güzel görünmeye başladı gözüme kerata. Tabi bu yarış versiyonuymuş ondan olabilir. Paylaşım için teşekkurler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda sevenleri yanıltan en büyük etken, bu tanıtım yapılmadan önce yayınlanan fotoğraflarda Kodo felsefesi ile MX'in geleceği beklentisi oluşturuldu... Çoğumuz o fotoğraflar ile şu anki MX'i karşılaştırınca doğal olarak beğenmedik, ama zamanla bu ön yargı kafamızdan silinince tasarımın güzelliği hoşumuza gitmeye başladı...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda sevenleri yanıltan en büyük etken, bu tanıtım yapılmadan önce yayınlanan fotoğraflarda Kodo felsefesi ile MX'in geleceği beklentisi oluşturuldu... Çoğumuz o fotoğraflar ile şu anki MX'i karşılaştırınca doğal olarak beğenmedik, ama zamanla bu ön yargı kafamızdan silinince tasarımın güzelliği hoşumuza gitmeye başladı...
Katılıyorum abi, ben öyle hissettim en azından.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Yok, ben o senin anlattığın grupta değilim, hiç mi hiç beğenmedim! Bugünden çok net söylüyorum, hem de eski bir MX-5 sahibi olarak; bu aracın benim garajımda yeri yok!

Yeni Mazda 2, CX-3, CX-5, Mazda 6, Mazda 3 hepsi içi dışı mükemmel dizaynlar. Gerçekten bu marka çok başarılı dizaynlara imza atmaya başladı. 1990'larda dış dizaynlar, sürüşler çok özeldi ama içler sıradandı. Şimdi iç dizaynlara da önem veriyorlar.

Ama bu MX-5 olmamış. Kendinizi beğenmeye zorlamayın, Kodo'nun nazar boncuğu bu...

Üst Alt