2016 Mazda CX-9’un Tüm Pozları Sızdırıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
nsJXAw.jpg

Mazda’nın yepyeni SUV modeli CX-9, sızdırılan fotoğraflarıyla tanıtımı yapılamadan internete açıldı.

Daha önce casus fotoğraflarda ve bağımsız artist tasarımlarında görülen CX-9 modeli, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan KOERU konseptinin evrimleşmiş halinden başkası değil. Bu evrim sırasında sert tasarım çizgileri yerini biraz daha doğal hatlara bırakmış olsa da tasarım genel anlamıyla aracın bir Mazda modeli olduğunu hemen belli ediyor.

İç mekana geçtiğimizde genel tasarım dilinin Mazda 6 ve CX-5 gibi diğer güncel modellerle benzerliği göze çarpıyor. Görsellerde yer alan aracın bakır rengindeki deri döşemelerinin konsola ve kapı içlerine dağılımı da modeldeki malzeme ve işçilik kalitesi hakkıda ipuçları veriyor.3 sıralı, 7 koltuklu, 2+3+2 oturma konfigürasyonuna sahip model, kısaltılan ön ve arka tekerlek gövde açıklıkları sayesinde selefine kıyasla çok daha dinamik ve sportif görünüyor. Görsellerdeki bir diğer ipucu ise aracın 2016 baharında satışta olacağını gösteriyor.

Geri kalan tüm bilgiller resmi tanıtıma kadar belirsizliğini koruyacak olsa da yeni CX-9’un en güncel SKYACTIV teknolojili motor ailesini kullanacağı kesin. Bazı dedikodular ise 2.5 litrelik turboşarjlı benzinli bir motorun diğer 4 silindirli güç ailesine ekleneceği ve bu seçeneklerin hem önden çekiş hem de AWD konfigürasyonlarında satılacağını işaret ediyor.

mazda_cx-9_2015_technical_25l_engine_w_inter_cooler_08_screen.jpgmazda_cx-9_2015_technical_25l_engine_exh_07_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_11_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_10_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_09_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_08_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_07_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_06_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_05_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_04_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_03_screen.jpgmazda_cx-9_2015_still_02_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_07_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_06_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_05_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_04_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_02_screen.jpgmazda_cx-9_2015_interior_01_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_07_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_06_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_05_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_04_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_03_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_02_screen.jpgmazda_cx-9_2015_action_03_screen.jpg
mazda_cx-9_2015_interior_03_screen.jpgmazda_cx-9_2015_detail_01_screen.jpgmazda_cx-9_2015_action_02_screen.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok çok hoş tasarımı ve işlevselliği var, kalabalık ailelere veya 2 oda 1 salon araba isteyenlere iyi gelecektir... :)

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
bikaç tane CX-9 um olsa hayat çok güzel olacak:p

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bizim için değil abd ve asya ülkeleri için üretiyorlar bunları. Arabanın dışı ve koltukları güzel ama ön konsoldaki fırçalanmış bakır görünümü hiç hoş durmuyor. Ceviz yada maun görünümü iyi olurdu. Direksiyon simidi fiat egea nerdeyse

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bizim için değil abd ve asya ülkeleri için üretiyorlar bunları. Arabanın dışı ve koltukları güzel ama ön konsoldaki fırçalanmış bakır görünümü hiç hoş durmuyor. Ceviz yada maun görünümü iyi olurdu. Direksiyon simidi fiat egea nerdeyse
Mazda'nın o direksiyonu 2012 yılından itibaren kullandığını düşünürsek; fiat iyi taklit iş çıkarmış demektir... :D

Belash

Sessiz
Kamuya yararlı dernek kurmak ya da muhtar olmak lazım! Muhtarlıklar ya da kamuya yararlı dernek olunca MTV yok!

Cx-9 a ancak o zaman binilir

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kamuya yararlı dernek kurmak ya da muhtar olmak lazım! Muhtarlıklar ya da kamuya yararlı dernek olunca MTV yok!

Cx-9 a ancak o zaman binilir

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhtarlık mantıklı bak... Canın sıkıldıkça saraya rahat rahat girip çıkabiliyorsun hem... :) :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sanırım bu sefer dikkatimi çeken orta konsoldaki ekran içeri giriyor sabit değil. Eğer böyleyse gerçekten bu sefer olmuş :)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Ekranın içeri girdiğini pek sanmıyorum, bana kalırsa girmese de olur böyle de güzel görünüyor, iğreti durmuyor.
Direksiyon pek değişmemiş gibi, Skyactiv direksiyonların hepsi böyle gibi.
Vitesin hemen solunda sürüş modlarını değiştirmeye yarayan bir buton var gibi, o da güzel bişey olsa gerek.
Elektronik el freni artık premiumlarda olmazsa olmaza doğru gidiyor sanki.

Benzeme benzetme olayına bir örnek de benden gelsin. Geçen haftasonu aracı benzinlikte yıkattım, en son silerken görevlilerden birisi "Abi ön tarasımı aynen yeni Ford'dan almışlar yeaaa" dedi. Ben de bu kasanın 2014 Ford'un ise 2015 tarasımı olduğu belirtince, "haa o zaman Ford çalmış desenee" dedi. Bişey demedim, hayırlı işler dedim geçtim...

Çalmak, görüp benzetmek, yenisini değil de eskilerden birinin benzerini yapmak, özgün olamamak, kolaya kaçmak...
Genlerimizde var demek ki, algılar hep bu yönde, illa biri birinden çalacak tasarımı.
Mazda'nın özgün tasarımını bir kez daha tebrik etmek gerekli, ayrıca Japon teknoloji ve tasarım bilincini de...

Derken yerli aracımızın görüntüsü aklıma geldi :D
O özgün tasarım ve benzersiz çizgiler, aman Allah'ım, bütün sözlerimi geri alıyorum, pardon...

Son düzenleme:

ahmetdag

Katılımcı
Sekizsilindir adli facebook sayfasindaki baslik dünyada bir ilk egsoz gazi basinci ni ayarlayan dinamik turbo

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt