2016 Mazda 2 Sedan Tayland İçin Gün Sayıyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mazda, 2014'ün sonuna yaklaştıkça 2016 modellerini tanıtmaya devam ediyor.

Mazda, Los Angeles Otomobil Fuarı'nda 2016 Yeni CX-3'ün, 2016 Mazda6'nın ve 2016 CX-5'in tanıtımını yaptıktan sonra hiç ara vermeden 2016 Mazda 2 Sedan modelini Tayland'da düzenlenecek olan otomobil fuarında tanıtmak için gün saymaya başladı.28 Kasım'da başlayacak olan Tayland Auto Show' da Mazda 2 Sedan gün yüzüne çıkacak.

En son tanıtımı yapılan 2016 Mazda 2 hatchback gibi bu yeni Mazda 2 Sedan'nın da tabiri caizse ön bölümdeki gülen ızgara görünümü biraz daha ciddi bir hal almış.Kaputun altında ise yakıt tasarrufunu oldukça arttıran Skyactiv-D teknolojili 1.5 dizel 105 HP güç ve 220 Nm tork üreten motor bulunmakta. Aynı zamanda hatchback modelinde yer alan 1.5 benzinli motor da diğer bir seçenek olarak sunulacak.

Amerika'da sadece hatchback versiyonu satışa sunulacak fakat uzak doğu ülkerinde her iki versiyon da satışa çıkacak. Türkiye ve Avrupa için ise şuan hangi versiyon ya da versiyonların satışa çıkacağı hakkında bilgi verilmedi.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Hb den sedana geçiş yapan firmalar genelde başarısız olurken hele helede b segment araçta bu dahada zor bir durum iken örneğin 206 sedan geçişi tam fiyaskodur...Mazda 2 ye denebilcek hiçbişey bulamadım gücü yeten 2 bile alabilir yav ne kodo imiş bu kodunmu oturtuyor tamda o cinsten...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazda 2 nur hanimdan edinmis oldugum bilgiye gore bu sene gelecek olmadi gelmese bile seneye kesin gelecegi cunku cok talep oldugunu soylemis xxx kisiye xxx kiside bana soyledi ben size soyluyom :-D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Süper olmuş ama Türkiye'ye gelecekmi bakalım :)

Üst Alt