2016 Ford Mustang Shelby GT350

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Amerikan otomobil devi Ford'un Mustang modelinin performans olarak diğerlerinden farklı olan versiyonu Shelby örtüsünü kaldırdı.Ford’un Mustang modellerinin performanslı versiyonu Shelby, yeni modelle gün yüzüne çıktı.

Amerika’nın ve dünyanın en çok beğenilen kaslı otomobillerinden olan Mustang’in performanslı kardeşinin kaputunun altındaki 5.2 litrelik atmosferik motor tam 507 HP gücünde ve 542 Nm’lik torka sahip.6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş Shelby GT350 Mustang’de Torsen kilitli diferansiyel de standart olarak sunuluyor.

Shelby GT350 Mustang'de sunulan Track Pack kapsamında motor yağı soğutucu ve şanzıman yağı soğutucu gibi ekstra detaylar sunuluyor. Ayrıca alüminyum kaput ve 19 iç Michelin Pilot Super Sport lastiklere sahip çift kollu jantlar da paket kapsamında alınabiliyor.

Bu otomobilde gücü dizginlemek için elbette iyi bir fren sistemine de sahip olmak gerek. Önde 6 pistonlu kaliperler ve arkada ise 380 mm disk, dört pistonlu kaliperler yer alıyor.

Aracın arka bölümünde Shelby'nin ikon haline gelen stickerları yer alırken, çift çıkışlı egzozlar aracın tasarımının iddiasını ortaya koyuyor. İç mekanda Shelby GT350 Mustang, Recaro spor koltuklar, krom detaylar ve yalnızca bu modele özel göstergelerle ödüllendirilmiş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
El freninin konumu haricinde eleştirim yok... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tasarımını beğendim, bu tip hızlı arabaların motorları atmosferik mi oluyor? Veli abi senin Henry nin imalatlarına hayranlığını biliyorum eleştiriden kaçınırsın

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ford Shelby GT350R,Chevrolet Camaro Z/28'i geride bıraktı.

2014 yılında Nürburgring pistini 7 dakika 37 saniye 47 salisede turlayan Chevrolet Camaro Z/28 dünya rekorunu elinde bulunduruyordu.Fakat alınan yeni haberlere göre Ford Shelby GT350R,bu pisti 7 dakika 32 saniye 19 salise'de tamamladı ve rekoru eline geçirdi.

Ford Shelby GT350R,yine bu pisti Ferrari 458 Italia'dan salise farkıyla önde bitirdi.

Ford Shelby GT350R,bu rekoru ise 500 beygir gücüne sahip 550 Nm tork üreten motoru ile elde etti.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
"5.2 litrelik atmosferik motor tam 507 HP" Yakıtını çok merak ettim bunun :D

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Senin için hemen baktım ama kendi resmi sitesi dahil hiçbir yerde açıklanmamış. Resmi sitede yazan ibare "daha sonra belirlenecek"
"5.2 litrelik atmosferik motor tam 507 HP" Yakıtını çok merak ettim bunun :D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mustang i takip eder ve beğenirim geriye dönük son 10 yılda bu kupada en iyi tasarım
Şüphesiz mustang giugiaro dur...İtalyan giugiaronun eşsiz eseri...

Mt53

Katılımcı
Mustang i takip eder ve beğenirim geriye dönük son 10 yılda bu kupada en iyi tasarım
Şüphesiz mustang giugiaro dur...İtalyan giugiaronun eşsiz eseri...
Sana katılıyorum Enes..Ama bu yeni kasa da fena durmuyor değil ;) bu arada benim önceki araç olan puntonun tasarımcısı da o bu giugiaroydu heral..arka kapının altında o yazıyordu

Üst Alt