2015 Model Mazda Carol Tanıtıldı

Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#1


Mazda'nın Kei Car modellerinden Carol'ın yeni nesil örnekleri tanıtıldı. Japonya'da satılan Suzuki Alto'nun ikiz kardeşi olan otomobil firmanın yeni nesil Kodo tasarım anlayışı dışına çıkmış.

Düz bir burun yapısına sahip olan otomobilin ön tamponunda yer alan plaka ve ön panjuru sayılabilecek hava girişleri asimetrik bir yerleşime sahip. Genel yapısı itibariyle köşeli bir gövde tasarımı sunan aracın arka kapı camında yukarıya doğru açı alan kelebek camı dikkat çekiyor. Minik hatchback modelin sade görünümlü arka bölümünde stopların tampona alındığı görülebiliyor.

İç mekanda da sade bir yapıs sunan Carol'ın köşelerdeki havalandırma ızgaraları yuvarlakken büyük dokunmatik ekran yanlarında yer alanlar dikdörtgen tasarıma sahip. Üç kollu direksiyon simidi ve yarısı dijital ekrandan oluşan bir gösterge paneli sunan otomobilin vites kolu orta konsolda, havalandırma kumandalarının yanına yerleştirilerek ön koltuklar arasında kalan bölüm boşaltılmış.

Diğer Kei modellerinde olduğu gibi 660 cc hacimli benzinli motorla donatılan otomobilin standart versiyonları 49 beygir güç, 58 Nm tork üretebilirken VVT teknolojisiyle güç 52 beygire, torksa 63 Nm'ye ulaşıyor. İkilinin ortalama yakıt tüketim değerleri sırasıyla 3.6 ve 2.7 litre/100 km.

Manuel veya sürekli değişken oranlı otomatik şanzımanla (CVT) ısmarlanabilen otomobiller önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli olarak da alınabiliyor. Manuel şanzımanlı seçeneğin ağırlığı 610 kg'dan başlarken CVT'ye sahip otomobil 640 kg ağırlığında. 

chaos

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
#2
Hiç tanıtmasalarmış bu ne ;D Allah'tan Japonya dışına çıkmıyor bu araçlar.
 
Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#3
Niye öyle diyon beyaz bir carol M6'nın yanına ne gider. Binecen kibrit kutusuna çıkıp caddelerde gezecen :D
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
Daihatsu Materia geldi gözümün önüne, gözlerimi kapatıp açtım geçti... :D
 
#6
Bu Kei car'lar büyük bir arabayla çarpışsa tosta döner. Ölüm makinesi bunlar. Nasıl kullanılıyor hala merak ediyorum. Demek ki trafik, park sorunu adamların canına tak ettirmiş.
 

Güven

Katılımcı
Konum
İstanbul
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
#7
İyi mi desem kötü mü desem bilemedim farklı olmuş.
Ama şehir içi için güzel araç küçük olması iyi
 
Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#11
Bu vergi sisteminde binilecek en güzel araba :) 660cc araba birde tutup Orjinal dokunuşlarla MPS yapacan tadın dan yenmez o zaman O0
 
Üst Alt