2015 Mazda CX-5 Makyajlı Kasa Görüntülendi

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
CX-5 in yeni makyajlı kasası objektiflere yakalanmış

mazda-cx5-spy-shots-facelift-00.jpg

mazda-cx5-spy-shots-facelift-01-1.jpg

mazda-cx5-spy-shots-facelift-03-1.jpg

mazda-cx5-spy-shots-facelift-04-1.jpg

mazda-cx5-spy-shots-facelift-02-1.jpg

mazda-cx5-spy-shots-facelift-05-1.jpg

Mazda has found both critical and commercial success with its CX-5 small crossover, and seems to be endeavoring to keep the momentum up with an upcoming refresh. As you can extrapolate from the obvious lack of the usual camouflage, the company isn't reinventing anything in the very near future of the CX-5, but it does seem as thought some tweaks are in the works.

Lighting elements fore and aft appear to have gone under the knife, with the front grille and rear fascia also seemingly to be slightly revised. The side mirrors now look slicker and slightly more upscale with their integrated turn signals, as well.

In all, expect a look that's a touch fresher, without being a radical departure from the existing visage.

http://www.autoblog.com/2014/08/14/mazda-cx-5-spy-shots/

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi kamufle etmişler, bir şey anlaşılamıyor... :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
İkinci eli biraz daha ucuzlasa da bizde alıp sınıf atlasak :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşte yeni (makyajlı) mazda cx-5

Video için teşekkürler, arka tarafta bulunan CX-5 sanırım makyaj yapmaya fırsat bulamadan podyuma çıkmış... :) Herhalde kıyaslama yapmak için getirmişler... ::)

-Ön ızgara daha kendini belli eder duruma gelmiş, tasarıma etkisi harika olmuş beğendim.

-Jantlar keşke ilk renginde kalsaymış, bu tarz koyu renkli jantları sevmiyorum ama sanırım trend o tarafa doğru gidiyor, aynı tip jantlar diğer SUV'larda da görülüyor.

-Sis farlarının belirgin şekilde gizlenmiş olması güzel.

-Arka stoplar koyulaşıp biraz daha çekik hale getirilmiş.

-Ön konsol biraz daha sadeleştirilmiş, ekranın düğmeleri kaldırılmış, klima ve göstergeleri daha sade görünüme kavuşmuş... Benim önceki hali daha hoşuma gidiyor, beğenmedim...

-Kapı içlerinin ve döşemelerin beyaz olması bizim ülkemiz için negatif bir ayrıntı olmuş.

-Videodaki modelde sanırım i-stop ve Afs (adaptif far sistemi) yok ya da düğmeyi başka yere konumlandırdılar.

4 Dakikalık videodan görebildiğim makyajlar, Mustafa Abi'nin hoş görüsüne sığınarak bunları yazabildim ancak. ;)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
El freni elektronik olmuş, bence iyi olmamış
Farlar biraz daha düzleşmiş çıkıntılı durmuyor, güzel olmuş,
Videodaki Amerikan versiyonu o Yüzden start sop ve afs yok abi
Ön ızgarayı bende çok beğendim bizdeki modelere uyarsa değiştirmek isterim
Farların iç yapısında değişmiş, onuda beğendim
Umarım bizdeki kronik problemleri gidermişlerse (kaput ve ayna titreme) kusursuz olmuştur artık

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Bir diğer forumdan alıntı ;
BENİM SORUM ; Sayın Kaanustr,bu araçta en merak ettiğim konu süspansiyon..Şehir içi yolları çok kötü...Hız kesici tümsekler bir yana,adım başı tamir çıkıntıları,asfaltla aynı hizada olmayan logar tümsek veya çukurları,taş (sanırım bordür deniyor) döşeli yollar gibi birçok yol bozukluklarında araçın size hissettirdiği nedir ??...Uzun yolda koltuk rahatlığı,bel desteği nasıl ??..4-5 saat molasız sürüşlerde özellikle...

Orijinalden alıntı: tfttr

Araya girmek gibi olmasin ama, aracin suspansiyonu yumusak degil ben cx5 almadan once freelanderII ile arasinda bayaa git gel yasadim. Freelanderdaki suspansiyon cx5ten 1-2 tik daha konforlu.

Fakat soyle bir durum var araci kullanmaya baslar baslamaz yaklasik 10km/saati gectiginiz anda direksiyon bayaa bir sertlesiyor. Benim okudugum yorumlarda bunun aracin sportif karakterinden kaynaklandigi ve ozellikle yapildigi yazilmis. Muhtemelen suspansiyonlarin sertligi de buna baglanabilir.

Uzun yolda koltukta cok rahat edersiniz bence beldestegi basarili ancak boyunuz 1.90 uzeri falan ise belki sikinti yasanabilir cunku koltuk bekledigimden daha az geri gidiyor ve direksiyona yakin kalabilirsiniz. Gerci benim aracta bir gariplik olabilir servise baktiricam zira yolcu koltugu sofor koltugundan daha geriye gidiyor benim aracta. En gerideki konumlari ayni degil.

İst icinde 9 litre olan ortalama tuketim degerim de sehirdisinda da 9 litre :) bu da sanirim 130-140 civari suratte kaldigimdan oluyor; yaza dogru 110 cc ile de degerlere bakarim ama cok onemli bir data olusturacagini sanmam o noktadaki tuketimin

BENİM CEVABIM ;
Sayın tfttr,ilgi ve cevabınız için teşekkür ederim...Aracı kullanmadan yorum yapanlarla,kullananlar arasında fark oluyor....Boyum 1.87 vede uzun yıllar bel fıtığı rahatsızlığı çekmiş,şimdi uzun zamandır pek sıkıntısı olmayan,ama dikkat etmezsen ben buradayım diyen bir bel yapım var..Bel desteğinin işgörür olmasına sevindim...Ama süspansiyon ( benim için çok önem verdiğim kriter ) sıkıntılı gibi galiba...Bu araç hakkında okumadığım yorum kalmadı gibi...Tipi kişiseldir,çok beğendim ama,diğer konularda 4*4lük bir araç okuduklarıma göre...Yalnız bu süspansiyon konusu için ( virajlarda ve yol tutuşta çok iyi yorumları var ) normal şehir içi konforu açısı biraz es geçilmiş gibi...
Direksiyonun saatte 10km.den sonra sertleşmeside çok garip ve anlamsız geldi....hadi 90-100 den sonra olması anlamlı diyelim ama .....Konforda ikinci EKSİ nokta !...
Yakıt durumu ise yine yazdığınıza göre,bu güne kadar okuduklarımın tersine ,şehirdışı olarak,hemde 130-140 gibi çok yüksek olmayanvede turbo karakterli olmayan bir motor için ÇOK YÜKSEK !..Buda 3.ncü olumsuz nokta !..
Birçok araştırma ve incelemeden sonra tam bu araca karar vermişken,bu 3 olumsuz nokta canımı sıktı ....Tek umudum test sürüşünde..İnşallah bu olumsuz noktalar sizin dediğiniz veya benim anladığım derecede olumsuz çıkmaz.....

KULLANICI GÖRÜŞLERİNİ MERAK EDİYORUM...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Öteki forumda yazışmalarınızı okudum ama yazan arkadaşa muhalefet olmasın diye cevaplamadım.

Bence de araç sınıfının sert süspansiyon ayarı olanlardan. Yani bu sınıfta öncelik konfor ise, bu konuda CR-V daha iyi bir tercih olur. Sadece süspansiyon da değil, koltuk konforu açısından da...

Bunun sebepleri var. Bu araçta öncelik sınıfının sürüşü en keyifli ve sportifi olma iddiası ile dizayn edilmiş. Pistte aynı motorlu Mazda 3'ten daha iyi bir derece yapmayı başaracak kadar. Bu amaca yönelik olarak süspansiyon ayarları sert, lastikler
için önerilen basınç 36 psi, jantlar 19 olunca böyle bir durum normal. Koltuklar şekil itibarıyla sportif ve sert dolgulu ama bel desteği bence güzel ve uzun sürüşlerde yormuyor. Yalnız bunlar kişiye göre değişebilen durumlar, mutlaka test ile karar verilmeli.

Direksiyon yüksek hız ve devirlerde çok başarılı sertleşiyor, şehir içinde ise dikkat cekecek kadar yumuşak ve konforlu. Şu an kullandığım BMW, Mercedes, Mazda üçlüsü içindeki en iyi direksiyon sistemi bence.

Hicbir otomobil 130 km/h ile sehir içi tüketimini tekrarlamaz. Benim 2.5 turbo Forester ile 120-130 km/h tüketimim 8,5 lt idi. Bu araç hava sürtünme katsayısı daha kötü, ağırlık aynı, sürekli arkadan itiş ağırlıklı awd, 230 bg, şanzıman teknolojisi, motor teknolojisi 2 jenerasyon eskiydi CX-5 ile kıyasla... Ben hiçbir şekilde 120-130 km/h hızda normal kullanım ile bu aracın 9 göreceğine inanmıyorum. Aşağıda verdiğim videoda 130 km/h hizdaki tüketime bakın.

Zaman zaman yokuş yukarı 130'u korumak için tüketim 9'ları geçiyor ama sabit hızda ve eğimsiz bölümlerde çok düşüyor. Ben aracın zorlanarak kullanılmadığı, sakin bir şehirlerarası seyahatin 120-130 km/h arası hızla yapıldığı bir sürüşte ortalama olarak 8 civarı olabileceğini düşünüyorum. Hız yükseldikçe hava sürtünme katsayısı yüksek SUV araçlarda tüketimin yükselmesini de doğal karşılamalıyız bence.

MAZDA CX-5 Fuel Consumption - Skyactiv-G 2.0 160 BHP - AT

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Mustafa bey,önce çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için...Eski bir mazda bayisi olmamdan dolayı,mazdanın kalitesini bilmeme,artı dolayısıyla sempatim olmasına rağmen bana ve forumlardaki bir çok kişiye mazdayı siz anlattınız ve sevdirdiniz...Vede otomobil konusunda tartışılmaz,çok takdir edilecek,saygın bir otorite kabul ediliyorsunuz,haklı olarak,herkes tarafından...Vede buna rağmen mütevazi,yardımsever,paylaşımcı karakterinizde ayrıca takdire layık...
Aslında direkt size soracaktım bu konuyu,ama daha evvel çok yordum sizi,bu yüzden çekindim...
Öbür forumda cevaplayan arkadaşta ,bende sizden okuduklarımdan edindiğim bilgiye göre çelişkili bilgileri anlasamda ( özellikle mantık dışı yakıt durumu,direksiyon sertliği ),itiraz edip kırmak istemedim...Ama acaba yanılıyormuyum diye bu forumda sorma gereği duydum..
Dediğiniz gibi sürüş konforu,süspansiyonda doğal olarak sertlik getiriyor...Yinede çok fazla olduğunu sanmıyorum..Test ettiğimde benim isteğime göre durumuna bakacağım...
Size BMW'nizin modelini sormak isterim..Çünkü haneye kısmet olursa önümüzdeki yıl iki araba alacağım..Biri kendime,biri mahduma..Mahdum için cx3 veya 3,,,Kendim içinde cx5,6 veya bmw 520i düşünüyorum...Bu yüzden Bmw tercihinizi,modelini vede seçme nedenlerinizi çok merak ediyorum..

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Iltifatlar için teşekkür ederim. Mazda'nın son dönemlerde yine anlatılmaya değer işler yaptığını düşünüyorum.

Sorduğunuz soru ile ilgili öncelikle aşağıdaki linki okumanızı tavsiye ederim.

http://www.mazdagaraj.com/mazda-6-vs-4-silahsorler-t959.0.html

Mustafa bey,önce çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için...Eski bir mazda bayisi olmamdan dolayı,mazdanın kalitesini bilmeme,artı dolayısıyla sempatim olmasına rağmen bana ve forumlardaki bir çok kişiye mazdayı siz anlattınız ve sevdirdiniz...Vede otomobil konusunda tartışılmaz,çok takdir edilecek,saygın bir otorite kabul ediliyorsunuz,haklı olarak,herkes tarafından...Vede buna rağmen mütevazi,yardımsever,paylaşımcı karakterinizde ayrıca takdire layık...
Aslında direkt size soracaktım bu konuyu,ama daha evvel çok yordum sizi,bu yüzden çekindim...
Öbür forumda cevaplayan arkadaşta ,bende sizden okuduklarımdan edindiğim bilgiye göre çelişkili bilgileri anlasamda ( özellikle mantık dışı yakıt durumu,direksiyon sertliği ),itiraz edip kırmak istemedim...Ama acaba yanılıyormuyum diye bu forumda sorma gereği duydum..
Dediğiniz gibi sürüş konforu,süspansiyonda doğal olarak sertlik getiriyor...Yinede çok fazla olduğunu sanmıyorum..Test ettiğimde benim isteğime göre durumuna bakacağım...
Size BMW'nizin modelini sormak isterim..Çünkü haneye kısmet olursa önümüzdeki yıl iki araba alacağım..Biri kendime,biri mahduma..Mahdum için cx3 veya 3,,,Kendim içinde cx5,6 veya bmw 520i düşünüyorum...Bu yüzden Bmw tercihinizi,modelini vede seçme nedenlerinizi çok merak ediyorum..

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Mustafa Bey ''dersimi'' çalıştım..:)..Referans teşkil eden 4 araç incelemeniz muhteşem...Entere bastımmı bu dersten sonra,mazda 6 ( yol sesi haricinde ) tam benim aradığım özelliklere sahip...Yanlış anlamadıysam cx5'tende süspansiyon açısından çok çok üstün..Yumuşaklık ve bozuk yol konforu açısından...Üstelik onun kadarda sportif sürüş karakterinde...Dizayn olarakta (dış) cx5'ten (bence) çok çok güzel...Artı yüzde on kadarda daha tutumlu cx5'ten...Kararımı sayenizde verdim ama tek sorun kaldı,hanımın illa yüksek konumlu,yani suv karakterli yüksek araba istemesi...Şeytan diyor bir cx3 (mahduma vede hanıma ),birde şahsıma 6 al..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mustafa Bey ''dersimi'' çalıştım..:)..Referans teşkil eden 4 araç incelemeniz muhteşem...Entere bastımmı bu dersten sonra,mazda 6 ( yol sesi haricinde ) tam benim aradığım özelliklere sahip...Yanlış anlamadıysam cx5'tende süspansiyon açısından çok çok üstün..Yumuşaklık ve bozuk yol konforu açısından...Üstelik onun kadarda sportif sürüş karakterinde...Dizayn olarakta (dış) cx5'ten (bence) çok çok güzel...Artı yüzde on kadarda daha tutumlu cx5'ten...Kararımı sayenizde verdim ama tek sorun kaldı,hanımın illa yüksek konumlu,yani suv karakterli yüksek araba istemesi...Şeytan diyor bir cx3 (mahduma vede hanıma ),birde şahsıma 6 al..

Abi şeytanı bi kenara bırak, o düşünceleri Mazda'nın aşkı dile getiriyor... Üstad'ı takipte kalman araç seçimindeki oluşan kafa karışıklığına çare olacaktır mutlaka.

Allah gönlüne göre 3 değil 5 mazda nasip eder inşallah. Sağlıcakla... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Konuya katkı sağlayabilecek bir başka link;

http://www.mazdagaraj.com/mazda-mercedes-ic-mekan-kalite-kiyaslamasi-t395.0.html

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Sevgili Kardeşim Veli bey,güzel dileklerine çok teşekkür ederim.. Allah hepimizin gönlüne göre versin...Şeytanda Mustafa beyi okuyor galiba ..:)..selam ve sevgilerimle..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Cx-5 in direksiyonu şehir içi kullanımda bence tam olması gerektiği gibi,120 km'den sonra hissedilir derecede sertleşiyor.

Yakıtı muadillerine göre bence çok makul biraz sert kullanmama rağmen kış lastikleri takılı şehir içi 8.8-9.5 arası görüyorum.ne kadar zorlamamda 9.9 U geçmedi hiç.

Konfor konusunda Süspansiyon sertliği 19 lastiğe göre şehir içinde beni hiç rahatsız etmiyor Başkasını bilemem,koltuklarında son derece rahat ve fonksiyonel ( sağ tarafta Yükseklik ayarı olmaması kötü)

Beni en çok etkileyen extra donanımlarının ( araç izleme,start stop,Şerit uyarı,uzun far Kontrolü vs.)kusursuz çalışması bence en önemli nokta bu çünkü bu donanımlara bu kadar para verip Saçma sapan çalışsalardı hüsran olurdu.

Son olarakta üzerinde MADE IN JAPAN yazması tabiki :) Ben şimdiye kadar üzerinde MADE in JAPAN yazan bir tane bile kötü mal görmedim

Üst Alt