2015 Kia Sorento Çarpışma Testi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
2015 Yeni Kia Sorento EuroNCAP'tan 5 yıldız ile ayrıldı.Kia'nın en çok tercih edilen suv modeli Sorento, Yetişkin Yolcu Korumada %90, Çocuk Yolcu Korumada %83, Yaya Korumada %67 ve Güvenlik Desteğinde %71 oranında başarılı olarak EuroNCAP'tan yüksek bir not aldı.

Çarpışmanın yaşandığı anda, yolcu bölümünün sağlamlığı göze çarparken, hem sürüce de hem de yolcularda herhangi bir boyun incinmesine rastlanmadı.

Ayrıca VSM ve ESP sistemlerinin maximum verim göstermesi de yenilenen Kia Sorento'nun ne kadar güvenilir bir araç olduğunu gösteriyor.Kör Nokta Uyarı Sistemine değinecek olursak da, şerit değiştirme esnasında eğer herhangi bir araç tehlike arz ediyorsa, bu sistem sürüyücü uyararak güvenliği sağlıyor.EuroNCAP'tan 5 yıldız ile ayrılan 2015 Kia Sorento, 2015 yılının ilk aylarında satışa çıkacak.

2015 KIA Sorento Crash test euroNCAP / 5 stars rating
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#5
Cüsseli araç sevmeme rağmen, ilk gördüğüm günden itibaren sevemedim ben Sorento'yu... Yorgun çöl devesi gibi duruyor... :D
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#8
Pişman olursun abi... Sen küçük sözü dinle ve guzuya iyi bak. LPG candır, dizelin kahrı çekilmez...
Veli abiye yeni atraksiyonlara girmemen yönünde katılıyorum abi, ama dizelin kahrı çekilmez kısmına katılmıyorum, dizel candır ;D
 
Üst Alt