2015 Hyundai Tucson'un Özellikleri Açıklandı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
2015 Hyundai Tucson,Amerika'da tanıtıldı.

F9myt0.jpg

2015 Tucson'un Avrupa versiyonunu İsviçre'de tanıtan Hyundai,şimdi de Amerika versiyonunu New York'ta düzenlenen otomobil fuarında tanıttı.Avrupa versiyonu ile çok fazla farka sahip olmayan Amerikalı Tucson'un led farları biraz daha farklı olarak tasarlanmış.Santa Fe modeli gibi krom altıgen radyatör ızgarasına ve sweptback farlara sahip olan 2015 Tucson,iki farklı benzinli seçenek ile satışa çıkarılacak.

6 vitesli otomatik şanzıman ile Amerika'da satışa çıkarılacak 2015 Hyundai Tucson,2.0 litrelik seçeneği ile 164 beygir gücünde olacak ve 2015 Nm tork üretecek.1,6 litrelik motoru ile de 175 beygir gücünde olacak olan model,264 Nm tork üretebilecek.

HFyAmJ.jpg

O5YUFW.jpg

N1sh9n.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orası öyle... Hindai bu işi güzel yapıyor...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hyundai'nin yeni suv modeli,Türkiye için geliyor.

Hyundai'nin New York Otomobil Fuarı'nda tanıttığı yeni kompakt suv modeli Tucson 2016,şimdi de Türk otomobilseveler için İstanbul Autohow 2015'e geliyor.

Sunduğu güvenlik sistemleri ile dikkat çeken Tucson,otomatik fren sistemine,arka trafik uyarı sistemine,kör nokta algılama sistemine ve aktif kaput sistemine sahip.

Yeni 2016 Tucson'nun kaputunun altında ise 1.6 litrelik turbo T-GDi motor bulunuyor.Bu motor ile de 176 beygir güç elde edilebiliyor. 7 ileri otomatik şanzımanı standart olarak bünyesinde bulunduran Tucson,ayrıca çift kavramalı otomatik şanzıman 7DTC vites kutusunu da opsiyon olarak sunuyor.

Türkiye'de de yılın ikinci yarısında satışa çıkacak olan Tucson,piyasayı bir hayli kızdıracak gibi gözüküyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ismail_18

Sessiz
hyundai tucson görsel olarak güzel gözüküyor ama yakından inceleme fırsatım olmadı bu araca bakan arkadaslar varsa yorumlarını burdan paylasırlarsa sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hyundai tucson görsel olarak güzel gözüküyor ama yakından inceleme fırsatım olmadı bu araca bakan arkadaslar varsa yorumlarını burdan paylasırlarsa sevinirim

2 Yıl boyunca Mazda 2010 model Mazda 6 sahibi olup, kendisine macera arayıp da; dizel furyasına katılmak için Dizel Otomatik Tucson alan arkadaşım anlattı... Kesinlikle abartı veya fanatiklik diye yorumlamayın, bire bir söylediklerini yazıyorum...

"Mazda'yı sattıktan sonra zaten içimde bir burukluk vardı ama Tucson'u alıp kullandıktan sonra; resmen ben ne halt ettim dedim... Yol tutuşu, konforu, kalitesi Mazda'nın yanından geçmez, otomatiği tat vermedi bana, beklediğim istediğim gibi bir araçla karşılaşmadım, içime sinmediği için kısa süre sonra sattım"

!!

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Renegade kullanıcısı olarak Tuscon'u yakından incelemiştim,
sonuç: sadece asfalt aracı, yükseltilmiş i30 olarak düşünün, boş yere 4x4'üne sakın para vermeyin çünkü bir işe yaramıyor
Hyundai zaten bunu bildiği için fiyatını düşük tutuyor -sonuçta C sınıfı SUV ve B sınıfı olan Renegade'den daha düşük fiyatı.

Kore'liler bu işi iyi yapıyor, adamlar bakıyor bu SUV'ları alanların çok yüksek kısmı asfalt dışına hiç çıkmıyor, bu sebep ile gereksiz ciddi masraf ve ar-ge yapmıyor bu alanda -bu tip suv'larında.

Burada Hyundai'nin AWD'sini güzel göstermişler
https://www.youtube.com/watch?v=5vgkJ8HePhM

Buda benzer
https://www.youtube.com/watch?v=RNShy1cYnxY

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
linkleri kısacık baktım hiç de 4X4 gibi durmuyor:eek:

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
dün yakından inceleme şansım oldu. donanım olarak çok dolu neredeyse sürücüye yapacak bir şey bırakmıyor. bana göre kötü çünkü kişisel yeteneklerin sürüş keyfi almanı sağlar. her şeyi araba yapacaksa yada ''direksiyonun yamuk kaldı düzelt be adam'' diye bip bip ötecekse bana ne gerek var ayrıca ne kadarı kusursuz çalışır bilemem. çünkü arka araç izleme yada akıllı fren sistemi kusursuz çalışmazsa sonuçları çok kötü olabilir. onun haricinde içi büyük ama çok ucuz duruyor. koltuklar çakma deri rahat değil, tavanı kocaman cam yapmışlar sıcakta beynin kaynamasın diyede döner bi perde ile kapatılmış elinle vurunca ev perdesi gibi sallanıyor, 3-5 sene sonra kumaş salınıp kafanla arkadaş olabilir:) göstergelerden cırtlak mavi ışıklar fışkırıyor pavyon gibi:). small overlap'dan 5 yıldız ile geçmiş sağlam yapmışlar demek ki, iç plastik kalitesi bizim cx-5'ten kat kat berbat bizimki kötü ama en azından kolay çizilmiyor, dev cüsseli arabayı 1.6 motor ne kadar uzun götürür soru işareti, dış görünüm güzel gibi, sürüş testi yapmadım ama seyrettiğim testlerde sürüş keyfi kötü deniyor yorumlara göre yol tutuşu ve sürüş keyfi olarak mazda'nın yanına bile yaklaşamaz bana göre.bu parayı hak eder mi ? qas qas ların 140bin olduğu ve peynir ekmek gibi sattığı ülkede bu da satar kardeşim:) ne de olsa piyasası var 3 sene sonra dökülmüş kimin umurunda.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
dün yakından inceleme şansım oldu. donanım olarak çok dolu neredeyse sürücüye yapacak bir şey bırakmıyor. bana göre kötü çünkü kişisel yeteneklerin sürüş keyfi almanı sağlar. her şeyi araba yapacaksa yada ''direksiyonun yamuk kaldı düzelt be adam'' diye bip bip ötecekse bana ne gerek var ayrıca ne kadarı kusursuz çalışır bilemem. çünkü arka araç izleme yada akıllı fren sistemi kusursuz çalışmazsa sonuçları çok kötü olabilir. onun haricinde içi büyük ama çok ucuz duruyor. koltuklar çakma deri rahat değil, tavanı kocaman cam yapmışlar sıcakta beynin kaynamasın diyede döner bi perde ile kapatılmış elinle vurunca ev perdesi gibi sallanıyor, 3-5 sene sonra kumaş salınıp kafanla arkadaş olabilir:) göstergelerden cırtlak mavi ışıklar fışkırıyor pavyon gibi:). small overlap'dan 5 yıldız ile geçmiş sağlam yapmışlar demek ki, iç plastik kalitesi bizim cx-5'ten kat kat berbat bizimki kötü ama en azından kolay çizilmiyor, dev cüsseli arabayı 1.6 motor ne kadar uzun götürür soru işareti, dış görünüm güzel gibi, sürüş testi yapmadım ama seyrettiğim testlerde sürüş keyfi kötü deniyor yorumlara göre yol tutuşu ve sürüş keyfi olarak mazda'nın yanına bile yaklaşamaz bana göre.bu parayı hak eder mi ? qas qas ların 140bin olduğu ve peynir ekmek gibi sattığı ülkede bu da satar kardeşim:) ne de olsa piyasası var 3 sene sonra dökülmüş kimin umurunda.
Çok mu duygusal bir bakış açısı diye yazıyı iki kere okudum ama sanki kendim yazmış gibi duygularıma tercüman olmuş dedim... :)

Mazda'nın en büyük farkı; kaliteyi, donanımı, güvenliği, prestiji ve sağlamlığı değerinde alabiliyor olmak, fakat; bu ve benzeri markalara bakınca; ucuza alıyorsun ama aldığın şey sana ne kalite veriyor ne sorunsuzluk ne de dayanıklılık... Güvenlik mi? Prestij mi? Bak işte; insan yazarken onlar akıla bile gelmiyor... :D

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
alan vatandaş hey millet 4x4 e biniyorum çekilin yoldan ben geliyorum sol şeriti açık bırakın edasında biniyor amma...... 6 ay sonra ihtiyaçtan acil satılık yazısı koyuyor
çünkü aracı beklentilere cevap veremiyor:)

Üst Alt