Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2015 Citroen DS5

Konu, 'Citröen' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

Fransız kalitesi ile üretilen Citroen DS5, eşsiz tasarımın kusursuzluğunu ve yüksek performansı bir arada sunuyor. Citroen’in D segmentinde yer alan 2015 Model Citroen DS5, önden çekiş ve tiptronik 6 vites şanzıman ile kullanıcısıyla buluşmaya hazır.

Saatte 215 km hıza ulaşabilen 2015 Citroen DS5, 340 Nm tork üreten bir motora sahip. 0 km’den 100 km’ye, 10,1 saniyede ulaşan DS5, tüm detayları ile güç ve özgürlüğün timsali olarak göze çarpıyor.

60 litre yakıt deposu kapasitesine sahip olan Citroen DS5 yakıt tüketimi ise, şehir içi kullanımlarda 100 km’de 7.9 Litre, şehirler arası kullanımlarda ise 100 km’de, 5.1 Litre değerlerine sahip.

Her ne kadar yakıt cimrisi bir araç olmasa da, gösterdiği performansa göre yakıt tüketimini makul olarak değerlendirebiliriz. Farklı renk seçenekleri ile satışa sunulan 2015 Citroen DS5, konfor ve performansı bir arada görmek isteyenlerin tercihi olacağa benziyor.

1.6 litrelik motora sahip olan Citroen DS5 fiyatı ise, 102.200 TL’den başlıyor.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Fransız olması bütün iştahımı öldürüyor, yoksa kötü değil tasarımı, şekli şemali... :)

3. Mt53

Mt53 Katılımcı

Al benden de o kadar abi..yanlız tasarımı ne olursa olsun buna bu para verilmez

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Citroen in hatta Fransa nın ürettiği en iyi araç diyebilirim. Teknoloji ve donanım çok iyidir ama gel gör ki kalite nerede muamma, keza şanzıman. @MT53 ile benim yakın arkadaşımızda C4 var, şanzımandan dolayı arabayı nefret etti

5. Mt53

Mt53 Katılımcı

Her fırsatta nasıl sallıyor arabaya ve şanzımana..bulduğu ilk fırsatta satacak

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Araba sollamaya çıkarken hatim indiriyor Allah ım utandırma diye ama nafile arkadan selektör yiyor her defasında

7. Mt53

Mt53 Katılımcı

Geçen Honda jazz satıp yerine c4 alan biri de aynı dertten yakınıyordu. Bizim arkadaşınki ile aynı onunki de..Aldığına o da çok pişman

8. Japon satılıp Fransız alınmaz :)
    Fransız satılıp Japon alınır ve kalan para harçlık yapılır..

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynen öyle

10. limpony

limpony Katılımcı

Bu hafta sonu 2013 clio sembol kullanmak zorunda kaldım ALLAH im böyle bir işkence yok, fransız sa uzak duracaksin

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ben de bir kaç gün önce Doğan kullandım Arabam Aston Martin miş de haberim yokmuş

12. limpony

limpony Katılımcı

Doğan bile sembolden iyidir bir silecek var sanki araba 1995 model ki 1994 model mazdamin sileceği bile iyiydi sözde değil yaşamak lazim

13. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bizim kurumda var bir arkadaş ondada DS4 var..Öve öve bitiremiyor.

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Neyini övüyor ki, cam tavanı över, f1 vitesi över ama şanzımanı da söylesin bana bakalım

15. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Cuma günü misafirim geldi Denizli'den, işyerini tarif ettim gel beraber eve geçeriz dedim... Arabasıyla geldi, konumuz gereği arabası röno, :) neyse bir şey demedim, ben yolu bilmiyorum sen kullan dedi... Şehir içi 3-4 kilometre yol bana bitmedi... :) :(

Hem otomatikten sonra manuel arabanın acemiliği, hemde rönonun harika ;) konforu beni delirtti...

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Olsun abi az yakıyor, kolay satılıyor

17. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Citroen,premium modeli DS5'i Cenevre'de görücüye çıkartıyor.

Fransız otomotiv firması Citroen, DS5 modelini makyajladı.Yeni makyajlı 2015 DS5'te ilk olarak göze çarpan özellikler led teknolojisi ile donatılmış far sistemi,birbirini takip eden ardaşık sinyal lambaları.

Ön tarafında ise yeni bir ızgaraya yer veren Citroen,ızgaranın tam ortasına DS logolu bir arma yerleştirmiş.Şuanki versiyonda da yer alan önden arkadaya doğru uzanan krom şerit,majyajlı DS5'te de yer alıyor.Arka bölümde ise çift çıkışlı egzoz ve stop lambaları makyaj operasyonundan etkilenen yerler olarak gözüküyor.

İç bölümde ise dokunmatik bir multimedya ekranı sayesinde araç hakkındaki tüm bilgilere ulaşılabiliyor.Yine bu multimedya ekranında yer alan Mirror Screen teknolojisi ile akıllı telefondaki tüm bilgiler araç ekranına yansıtılabiliyor ve böylece akıllı telefon aracın ekranından kontrol edilebiliyor.Diğer özellikler olarak ise elektrikli ve masaj özellikli ön koltuklar,bolca yer verilen ışıklandırmalar,otomatik klima ve Denon ses sistemi göze çarpıyor.

Kaputun altında ise 3 seçenek yer alıyor.İlk iki seçenek 1.6 litrelik 165 beygirlik (benzinli )ve 120 beygirlik (dizel) motorlar bulunuyor.Bu motorlar ile de 240 Nm ve 300 Nm tork üretilebiliyor.En güçlü motor seçeneği ise 2.0 litrelik dizel ünite bulunuyor.Bu motor ile de 180 beygir gücüne kadar çıkabilip 400 Nm tork üretilebiliyor.

6 ileri manuel şanzıman ile satışa çıkacak olan DS5 2015'te kör nokta sistemi,otomatik uzun far,geri görüş kamerası,yokuş kalkış sistemi gibi sistemler de yer alıyor.

2015 Citroen DS5'in tanıtımı ise Cenevre'deki fuarda gerçekleştirilecek.

Sayfayı Paylaş