Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011 Mazda 6 Alma İhtimalim Var

Konu, 'Mazda 6' kısmında kemal1963 tarafından paylaşıldı.

1. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Arkadaşlar merhaba,
    uzun süredir planladığımız yazlık ev alma düşüncemizi iyi bir fırsat oluştuğundan 1-2 aya kadar gerçekleştirebiliriz, çok fazla kredi çekmek istemediğimden şu an kullandığım cx-5 i satıp benim gibi 2 çocuklu büyük bagaj ve iç hacme ihtiyacı olan biri için düşündüğüm tek araç olan 2011 model makyajlı bir mazda 6 alabilirim. Zaten başka marka 'da düşünmüyorum:) uzun süredir ilanları inceliyorum fiyatlar 59-70 arası değişiyor. araba ile ilgili nasıldır diye soru sormama gerek yok sanırım. Tek merak ettiğim yakıt konusu yılda 10-15 bin max. Km yaptığım için lpg taktırmayacağım. Şehir içi 12 lt yi geçer mi, birde ilandaki fiyatlar biraz değişken bu kalitedeki araba için makul gözüksede herkez gibi bende alırken kazanmak isterim:)) sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme: 2 Şubat 2016
  2. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    makyajlı mazda 6 yani 2.0 DISI motor bizim mazda 3deki 1.6 motor kadar belki daha az yaktığı söyleniyor.
    ki teknik verilerde 1.6 motor şehiriçi 9.9 litre (otomatik-sedan), 2.0 Disi motor 9.6 litre olarak görülüyor.

yol bilgisayarım dün bakımdan sonra sıfırlarken (5000bin km ortalaması) 10.6 idi. sizde maksimum bu civarlarda gezersiniz muhtemelen.

yani 12 litreyi görme ihtimali yine var ama kullanım tarzınızla 10 civarınıda yakalayabilirsiniz.

domestos bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    @kemal1963

http://www.mazdagaraj.com/konular/86-mazda-6-gh-2007-2013-yakit-tuketimi-post4843.html#post4843

http://www.mazdagaraj.com/konular/86-mazda-6-gh-2007-2013-yakit-tuketimi-post4981.html#post4981

http://www.mazdagaraj.com/konular/86-mazda-6-gh-2007-2013-yakit-tuketimi-post26247.html#post26247

http://www.mazdagaraj.com/konular/86-mazda-6-gh-2007-2013-yakit-tuketimi-post49753.html#post49753

Linklerde Mazda 6 sahiplerinin kullanım tecrübesi ile yakıt değerleri mevcut, uzun yolda normal şartlarda 6 litrenin, (ki mükemmel değerdir) şehir içinde de 10 litrenin (kötünün iyisidir) altını görmek zor... Bu benzin değerleri tabi. LPG ile bu değerlere yüzde 10 daha ilave etmek gerekir...

Hakkında hayırlısı... :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  4. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Veli abi sağol, ilandaki araçları izlemeye devam. Genelde uzun yol ve h.sonu kullandığımdan bu yakıt oranları ile lpg ye gerek yok zaten. Bir iki haftaya bizim iş netleşir, olmazsa cx-5 ile yola devam:)

domestos bunu beğendi.
  5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İlerleyen yıllarda forumda M6 kullanıcısı oldukça fazla olacak gibi :D

kemal1963 ve domestos bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her şartta da senin adına sevinirim ikisi de bir birinden güzel ve değerli guzular... :)

Potansiyel adaysın anlaşıldı. :rolleyes:

kemal1963 bunu beğendi.
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu konuda forumda aktif kullanıcı olan @MT53 net bilgi verecektir size.. ilana yeni düşen Naim abinin paylaştığı beyaz renkli çok güzel bir seçenek bence, hakkınızda hayırlısı olsun

kemal1963 bunu beğendi.
  8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Bu konuda -ilerleyen yıllarda- benim de planlarım var. :D Alalı henüz 1 ay olmak üzere ama öyle sevdim ki kısmet olur da değiştirme niyetim olursa Mazda'dan başkasına bakmam sanırım. :) O da ilk kasa M6 olur sanırım.

9. Mt53

Mt53 Katılımcı

@kemal1963 hocam bende bahsettiğiniz araçtan var ve forumdakiler bilirler bundan evvel de yine aynı araçtan vardı ben de..Memnun olmasam aynısından almazdım..Bir de o fiyatlara o donanımda o segmentte araç yok yani.. Gelelim yakıt konusuna..Tamamen kullanıcıya göre yani kullanım tarzınıza göre yakıt tüketimi değişkenlik gösterebilir..Şehiriçi 12 ltyi geçmezsiniz ama 10 litrenin altını kesinlikle beklemeyin..Uzun yolda ise 110-120 gibi sabitlerseniz 7 ltyi geçmez genelde..hele de yaz aylarında..Bi önceki aracımla Eylülde tatile çıkmıştım..240 tl benzinle 860 km yol yaptım.. LPG taktırmaya değer mi bence değmez hele ki senede 10-15 bin km yol yapıyorsanız hiç gerek yok..Aklınıza takılan bir şey varsa buralardayım

10. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    @Mt53 Bilgilendirme ve ilgin için teşekkür ederim. Aslında merak ettiğim bir kaç şey var. Ara hızlanmaları nasıldır? Cx-5 in tek sevmediğim yanı gaz ve hızlanma tepkisi biraz yavaş yani gaza hafif hafif bastığında araba aynı tepki ile hızlanmıyor gaza biraz hızlı basman lazım ki bir vites düşürüp hızlanıyor, kontak anahtarıyla tüm camlar ve sunroof açılıp kapanıyor mu?, Birde uzun farlar da led mi yani selektör yaptığında uzunlarda bizim ki (cx-5) yada yeni tip merco bmw deki gibi aniden mi patlıyor? Son sorum rvm araç izleme bizde aynalardan uyarıyor m6 da böyle mi? Çok sordum kusura bakma ama en iyi bilgi kullanıcılarda oluyor:) aklıma geldikçe daha sorarım kızma:):)

hagakure, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  11. DrOkan

DrOkan Katılımcı

2012 mazda 6 kullanicisiydim. Kısa süre önce satmak durumunda kaldim. Sorulariniza kisa yanitlar vereyim.
    1. Ara hizlanmalari gayet yeterli. Cx5 i bilemiyorum ama mazda 3 ile gercekten cok farkli. (1.6 ve 2.0 motor farki var tabiki)
    2. Evet açılıp kapanıyor. Ön kapilar kapi kolundaki düğmeye basilarak kilitleniyor. Elinle kapi kolunu tuttuğunda açılıyor.
    3. Uzunlar da patlama olmuyor
    4. Rvm isigi kapinin icinde aynanin kapiya tutundugu yerde. Aynanin ustunde değil.
    5. Ayrica gözlük koyma yerinde oto alarmi var.
    6. 6li cd calarli bose sistem var. Bluetooth lu .
    Temiz bulursan al geç hic düşünme. O paraya alinabilecek en iyi araç. Lpg gereksiz ve zor disi motorun lpg kiti pahali. S.ici (denizli) ort 10 lt. S.disi 6.9-7 lt sabit hizda.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri, kemal1963 ve domestos bunu beğendi.
  12. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    cevapların için teşekkürler.

dün arabamı ilana koydum. satılmadan mazda 6 için kimseyi arayıp gereksiz yere pazarlık yapmak istemiyorum. sadece dün ilanda (aşağıda) 50.000 km de beyaz bi 6 var sahibi ile kısa görüştüm birde cx-5 i varmış iki araba ağır geliyor diye satıyormuş 61 yazmış son 60 olur dedi bende çok ısrar etmedim. fiyat bu araba için normal ama insan alırken kazanmak istiyor satarken zaten kaybedicez:) benimki satılırsa bu aracı kafama yatan fiyatta olursa (57-58 civarı gibi) alırım. bu arada senin araç'ta 74 binden ilanda duruyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-evin-ikinci-kizi-269378259/detay

domestos bunu beğendi.
  13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlanın 4.Fotoğrafında CX-5 Görülüyor zaten... :) Ayrıca; 7. ve 9. fotoğraflarda da, emektar ilk kasa 626 var... :)

hakan_emre ve ezmocesteri bunu beğendi.
  14. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    ne göz varmış be abi.. maşaallah diyelim:nazar: o incecik aradan görmüşsün guzuyu:)

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  15. Mt53

Mt53 Katılımcı

Okan hocam cevapları vermiş..Yanlız hızlanma konusuna gelince evet malesef biraz gaza yüklenmek gerekiyor ve vites te düşürüyor doğal olarak.. Turbosuz olması özellikle yokuşlarda canınızı sıkabilir biraz

16. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Performans Çok sorun olmaz, dediğin gibi turbo yok ama ben genelde manuel modda kullanıyorum. Bişey daha sorayım, aynalar kumanda ile katlanıyor mu yoksa içerden düğme ile katlamak mı gerekiyor? Birde zincir mi var kayış mı var bu motorda?

2010 modellerinde teybin olduğu göğüs fabrika çıkışı ekranlı galiba geri vites ekranıda var. 2011 de bu ekran yok, uygulanabiliyor mudur ölçüler aynı gibi

Son düzenleme: 5 Şubat 2016
  17. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    az önce pendik devlet hast. bi doktor bey aradı kendinde benim istediğim 77 bin km'de temiz mazda 6 varmış, o'da bağ evine gidip gelmek için cx-5 arıyormuş mazda'dan başka arabaya binmem dedi :)kısmete bak işte anlaştık kısmetse p.tesi takası yapıyoruz.

grafff, hakan_emre ve domestos bunu beğendi.
  18. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Hayırlı olsun çok sevindim.

kemal1963 bunu beğendi.
  19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Nasip nereden geliyor bak sen şu işe... Sevindim... Hem guzular yabancıya gitmeyecek, hem de herkesin işi görülecek... :D :D

Hocamı da foruma bekleriz artık... :)

hakan_emre ve kemal1963 bunu beğendi.
  20. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    kısmet çok çabuk değişiyormuş veli abi, sağ iki kapıda sürtmeden hasar var demişti hocam servise bıraktım hallettiler ne yaptılar emin değilim dedi. tramerde kapılar kaskodan değişmiş resimlerinide gönderdi sağolsun ama insanın içine sinmeyince olmuyor işte. daha önce buna yakın birşeyden bayağı canım sıkılmıştı yine aynı şeyi yaşamak istemem. vazgeçtik sonuçta. kısmet değilmiş.

Sayfayı Paylaş