Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2001 Mazda 626 136 HP Otomatik Görüşleriniz

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında Meorcox tarafından paylaşıldı.

1. Meorcox

Meorcox Sessiz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...nzin-lpg-mazda-626-142.000km-270454661/detay/

Araba bu gidip gördüm ufak tefek hasarlar var. pazarlık da yaparız dedi.
    Sorunlar

1- Sol kapının elektrik aksamı çalışmıyor. Dört cam otomatik dördü de çalışmıyor. Önceki sahibinde sol ön cam bozulmuş saçma bir şekilde tamir ettirmek yerine tuşun yerini değiştirmiş. Ayrıca Sol yan aynanın kontrolü çalışmıyor ama sağ aynanın çalışıyor. 2- Sağ kapıda yırtık ve patlak bir yer var döeşmede.
    3- Sağ arka kapıda çizik ve hafif bir göçük var.
    4- Vitesin yanında P-R-N-D-S-L yazan yer kırık. Resimlerde sağlam görünüyor ama gerçekte kırık.
    5- Kapıları açınca yana üst ayna var ya oda çalışmıyor. Ya sol kapı gibi bir elektrik aksamından ya da ampulden tahmin ediyorum.
    6- Asıl önemli olan motorda hafif bir titreme var gibi. Çok da bilmem bu işleri ama klimayı falan açınca rölantide hissedilir derecede bir dalgalanma oluyor. Ama şanzımanda sorun yok sanıyorum. Fazla kullanma fırsatım olmadı ama araba atak geldi bana. Vites geçişlerinden de tam emin değilim sonuçta ilk kez otomatik araba alıcaz.

Bu sorunlar sizce nasıl. Araba bize gider mi? Alınır mı bu araba? teşekkürler.

domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kesinlikle ve kesinlikle uzak durmanı tavsiye ediyorum... Değeri o fiyat değil, sorunları çok fazla...

emekli bunu beğendi.
  3. Meorcox

Meorcox Sessiz

Yanlış anlaşılmayacaksa isminizi öğrenebilir miyim hitab etme açısından. Bir de siz göre bu arabanın değeri ne kadardır.

domestos bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Adım Veli... Bu araba bir ara 15-16 bin liralarda ilandaydı diye hatırlıyorum...

Fakat önemli olan nokta; Mazda nın ölüsü veya kurcalanmışı son kullanıcıya gelmez. İllallah ettirir insana... Bu arabayı 15 bine alsan bile yapacağın masraf ve zaman kaybı seni bezdirir, çok gönül verdiğin Mazda sana kabus olur. Yorgun arabanın derdi de bitmez.

Ben şahsen bu tarz araçlara para verilmesi taraftarı değilim.

Meorcox bunu beğendi.
  5. Meorcox

Meorcox Sessiz

Anlıyorum Veli abi. Zaten çok sıkıntı çıkaracak bir araba almak istemiyorum. Bütçem fazla olmadığı için eski model bakıyorum. 626larda da 200 binin altında pek araba yok o yüzden babamı ikna etmek zor oluyor. Bir kaç seçeneğim daha var tabii ki ama tavsiyeleriniz de benim için önemlidir.
    1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...,sunrooflu-orjinal-mazda-626-227610841/detay/

2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-1998-model-mazda-626-273504130/detay

3- http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...azda-626-sahibinden-cok-temiz-273216759/detay

4- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-full-otomatik-japon-mazda-626-270218783/detay

Bir de bu arabalar ve gidip bakamadım tabii ki. sizi sıkmayacaksa bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ya da 626lar sana gitmez 323 ler daha mantıklı gibi önümü aöacak tavsiyeleriniz benim için çok değerli. Teşekkür ederim.

domestos bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlk ilan daha dolu ve düzgün duruyor, son ilanı kafadan sil o fiyata biraz daha koyup Mazda 3 bile bulunur... :)

Bakmış olduğun bu kasaların ortalama piyasası 16-19 bin lira aralığında, çok içine siner ve temizdir belki üzerine çıkılabilir. Yakın zamanda forumdan bir arkadaşımız makyajlı kasa 626'yı 21 bin lira civarına aldı.

Meorcox bunu beğendi.
  7. karardvn

karardvn Aktif

Heralde tercihiniz otomatik ilk araç gerçekten o km de olsa o tur elektriksel ve iç kısımda kırık dökük yer olmaz 140binde mazdanin içini bu kadar yipratamazsin km oynanmış bu aracın zaten son kasa 626larin km siyle genelde oynanmis oluyor dikkat edin derim 15-20 yasindaki araçların km sinin 200binin altında olmasını beklemek bence gereksiz motor iyi olduktan sonra km nin cok ta önemi yok.

Otomatik araç tercih ederken çok iyi inceleyin iyi bir ustaya gösterin derim yoksa başınızı agritabilir

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Şubat 2016
    Meorcox bunu beğendi.
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yıpranmış yerleri nereler hocam benim pek dikkatimi o konu çekmedi... Ayrıca; genelleme yaparken özele girmek uygun olmaz... Bu aracın kilometresi oynanmış demek için bir şeyleri bilmek gerekir... :)

9. Meorcox

Meorcox Sessiz

Veli abi ve diğer arkadaşa teşekkürler. Evet dediğiniz gibi otomatik vites önceliğim. Annem ve kız kardeşlerimin de kullanabileceği bir araba istiyoruz. Ayrıca babam da yoruldu artık manuelden. Aslında ben de ilk başta Veli abinin söylediği arabayı görmüştüm ama belki yakınlarda daha iyisini bulabilirim diye düşündüm. Onun için bakmıştım. Eğer satılmamışsa ona da bir bakmak isterim. Çünkü ilan tarihi epey eski.

domestos bunu beğendi.
  10. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    siz kaç hp lik istiyorsunuz 136 lık derseniz azıcık daha pahalı olacaktır

domestos bunu beğendi.
  11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlan tarihine dikkat etmemiştim, muhtemelen satılmıştır veya fiyat yüksekliğinden kalmıştır...

İkinci ilan da temiz, Samsun Erbeyler Plakalığı var, bu da iyi bir özel servise gittiğini gösterir ama ne zamana kadar gitti?? Araç İstanbul da çünkü.

Kitapçığı ve yedek anahtarının olması, sahiplerinin titiz olduğuna işaret edebilir. :)

İki yıl öncesine kadar, otomatik karşıtı olan ben bile artık otomatik araçtan yana tercih kullanırım diye düşünüyorum, İstanbul gibi bir yerde manuel araç kullanmak hakikaten eziyet...

Otomatik candır. :)

Meorcox bunu beğendi.
  12. Meorcox

Meorcox Sessiz

Aslında onun bir önemi yok tabii ki 136lık tercihim daha dolu mesela yani ama babam için bunların da pek bir önemi yok sonuçta yıllarca 70 beygirlik 1.4 kangooya binmişiz hangisine binersek binelim bizim için daha iyi olur yani :D

domestos bunu beğendi.
  13. Meorcox

Meorcox Sessiz

Aslında Güngören de olması hasebiyle methini duyduğum Adem ustaya baktırma şansımda var bu açıdan da iyi bir şey bence

ezmocesteri bunu beğendi.
  14. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    o zaman hangisi kafamıza yatarsa değerlendirelim

Meorcox bunu beğendi.
  15. karardvn

karardvn Aktif

Arkadaşın yorumlarına gore yorum yaptım veli abi 4lu çam düğmesi çalışmıyor demiş döşemede yırtık var demiş vitesin oradaki parça kırık demiş sende daha önce 15-16binden satılık diyordun kaldı ki illa oynanmış demedim dikkat etmesi için viyi incelenmesi gerekir anlamında dedim yoksa ki amacım kimsenin aracını kötülemek değil yanlış anlaşıldiysam ozur dilerim bilseydim yorum yapmazdim

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.
  16. Meorcox

Meorcox Sessiz

Aynen dediğiniz gibi öyle araştırıyoruz. Sizleri de meşgul ediyorum kusura bakmayın.

17. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    vakit kaybetmeden pazartesi ye randevu alınıp adem ustaya gösterilirse en azından bu araçtan umut yada ümitsizlik durumuna göre yol çizilir

Meorcox bunu beğendi.
  18. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    elimizden geldiğince yardımcı olacağız bundan şüphen olmasın

Meorcox bunu beğendi.
  19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hocam şimdi oldu... Ben senin yorumu verilen dört adet ilandaki ilk ilana yapmış olduğum yoruma istinaden yaptın diye algıladım, pardon özür. :) :)

Yanlış anlama bende oluşmuş ben özür dilerim, konunun ilk mesajındaki ilana senin yorumun doğru fakat kilometre olayı sakıncalı bir durum... :D :D

20. karardvn

karardvn Aktif

Görmediğim bilmediğim araca yorum yapmam doğru olmaz

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş