Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2001 Makyajlı 626

Konu, 'Mazda 626' kısmında romulus tarafından paylaşıldı.

1. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Evet arkadaşlar, hepinizin malumu uzun süredir arayışımın nihayete erdi. Bundan yaklaşık 4-5 ay önce gizliden başlayan,sonradan aleni bir şekilde devam eden bu arayış beni gerçekten çok yordu. Tabi ki en büyük etken Mazda sahiplerinin anlam veremediğim nazlarıydı. Beni sinirlendirmedi değiller.

Arayışımın başında Elazığ daki ve Manisaki km leri 100 bin civarında olan iki araç radarıma takılmıştı. Elazığ daki araçla niyet baya bir ciddiye kaysada sevgili Veli abinin dikkatimi airbage yönlendirmesiyle artı sahibininde pazarlıksız satış inadıyla vazgeçtim.

Manisaki ilk sahibinden olan aracı sorgulattığımda ise tescil tarihinden yalan beyanı anlaşılmış ve direkt elenmişti. Tam bu esnada Mersin de Herter plakalık taşıyan 99 model HB araç (cidden çok temizdi, fotolardan anladığım kadarıyla) 149 binde ümitlerimi yeşertti. Sahibi 22.500 tutturunca elim kolum bağlandı. Bense 21,500 de kaldım. Biraz süre geçerse zaten bu fiyata satamaz ve bana kalır düşüncesi ile pusuya yattım. Bir hafta sonra araç sahibi satmaktan vazgeçince oda rafa kalktı.

Süleyman hocanın (Manisa) eski beyaz 626 sı da hoşuma gitmişti ancak sahibi ile anlaşamadık, oda 19,5 ta diretmişti. Galiba aynı araç şu an 19,5 fiyatla satışa devam ediliyor. Uzun oluyor,kafanızı şişiriyorum ama son olarak

İstanbul daki otomatik mavi 626 yı çok kötü kaçırdım. Sahibi 19,850 de fiyat biçmiş ve telefonla 18 e kadar düşmüştü. İş yoğunluğu nedeniyle izin alamadım ve bir haftaya ihtiyacım vardı. Bu aracı alacaktım lakin bir hafta boş durmak olmaz deyip internet üzerinden 17 ye verirseniz geleyim dedim ve adam ilk olmaz deyip 2 gün sonra buyrun deyince havalara uçtum. Sevgili müdürümüzün buradan da kulaklarını çınlatayım. Bir gün izni bana çok gördü. Kısmet olmayakcak ya içime satılır bu hafta sonu bu araç hissi girdi. Neyse pazar günü yola çıkmadan sahibine ben çıkıyorum demeye gerek kalmadan kara haberi aldım. Aracı 18,250 ye satmış. Kaçan balık büyük olurda bu kadar olmamalıydı. Alan hayrını görsün ne diyelim.

Artık bıkkınlık had safhadayken şimdiki aracım gözüme tekrar ilişti. Artık kriterlerim ve gardım iyice düşmüştü. Sanırım okumaktan sizinde düştü:). Uzatmayayım, araç 2001 model 136 hp lik 240 binde 626.Aracı ordan bir tanıdık sayesinde ustaya gösterdim ve bir kaç parça boya ve motor durumunun haddinden fazla iyi olduğunu duyunca soluğu Maraş ta aldım. Orada başka bir yere göstermeden bunda hava şartlarıda etkendi, bir an önce satışı alarak geri döndüm. İlk kez 626 ya bindiğim için araç durumu hakkında kendi emsalleri ile kıyaslama yapma şansım yoktu. Gidişi,çekişi, yakışı memnun etti beni. Ancak oradaki ustanın da dediği gibi alt takımın elden geçmesi gerekiyor. Kasislerde yada stabilizede lık lık diye tok sesler geliyor.Normal asfaltta bu sesler yok. Birde tavan ve kaputtaki güneş yanığı ve sağ kapıdaki çöküklük olmasaydı iyiydi.

Aracı aldığım sahibi 2015 Haziranda almış ve hiç birşey yaptırmamış.Önceki sahibinin trigeri 210 da değiştiğini söylese de güvenle binmeye yetmedi bana. Kısaca şimdilik araca yaptıracağım başta triger,devirdaim,ön düzen.Triger için servisten fiyat almamla kapatmam bir oldu. Bu seti uygun alabileceğim güvenli satıcı bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Aracım 240 binde ve 20 ye mal oldu.Bu süre zarfında değerli ilgisini,önerilerini eksik etmeyen başta Veli abi olmak üzere tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. İyi ki varsın Mazdagaraj. Allah cümlemize hayırlı bir şekilde kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.
    IMG_20160328_152936.jpg IMG_20160328_153001.jpg IMG_20160328_153031.jpg IMG_20160328_153014.jpg IMG_20160328_153057.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Mart 2016
  2. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin

romulus bunu beğendi.
  3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Tekrar hayırlı olsun. Km takıntınızın geçmesine sevindim :D

Yedek parça için @jakopar ile görüşüp selam söyleyin ;) fiyatları ideal ve ilgili satıcılar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    romulus ve domestos bunu beğendi.
  4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tam Jakopar diyecektim ki; ben konuyu paragrafa ayırıp düzenleyene kadar sağolsun Hakan hızır gibi yetişmiş... :)

Tekrardan, hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanırsın inşallah. Fiyat iyi fakat yapacağın masrafları düşünürsek "orta şekerli" denilebilir. Allah kolaylık versin.

romulus ve hakan_emre bunu beğendi.
  5. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Ben olsam (şahsi düşüncemdir demek istiyorum tavsiye etme niyetim yoktur) o kilometredeki aracı hemen bakıma sokarım. Trigerinden yağına suyuna kadar da her şeyi değiştiririm.Özellikle motor yağı konusunda hassasiyetim var.Aldığım adam 100 km oldu desede gider değiştiririm.

romulus bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    2000 tl ile canavar gibi olur. Güle güle kullanın...

romulus bunu beğendi.
  7. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Cok tesekkur ederim. Jakopar ile yarin irtibata geceyim. Teknisyen ustat,ayni fikirdeyiz. Ancak butce ve onem derecesine gore sirasiyla halledecegim. O km bir arac icin deme ya :)

meriç ve domestos bunu beğendi.
  8. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun.. Allah Güle Güle Kullanmayı Nasip Etsin..

Tapatalk

romulus bunu beğendi.
  9. özer

özer Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 6 2.3 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın...

romulus bunu beğendi.
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Buradan şunu çıkartabiliriz;

Son bir ay içinde foruma iki tane makyajlı 626 kazandırıldı ve fiyatları 20-21 bin civarında... Son kasa 626'lara 20 bin ve üzerini istemek/vermek ise; piyasa şartlarına pek uymuyor gibi... :)

böcek ve hakan_emre bunu beğendi.
  11. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Tabi ki bütçe ve önem sırası var.Bunda hemfikiriz. Sıfır km araç içinse Rodaj süresi içerisinde önerilenden sık yağ değiştireceğim kesin :) Hayırlısı ile Sıfır km bir araba alalım yeter ki :)

12. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin :)

romulus bunu beğendi.
  13. karardvn

karardvn Aktif

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

romulus bunu beğendi.
  14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın

romulus bunu beğendi.
  15. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Hayırlı uğurlu olsun. Parçaları erciyes, şekercan yada fedakar otodan alabilir yada almadan fiyat sorabilirsin. Eğer ellerinde yoksa yada pahalıysa dışardan getirtebilirsin. Triger ve alt takım parçalarını bulmakta sıkıntı yok. Kayseride bulursun hepsini. İç parçaları ve elektronik aksamı bulmak zor ve pahalı. Filtre grubu için fil ve şampiyon bayileri var ordan alabilirsin. Çin mallarından daha iyiler. Motor yağını 5w40 dene derim. Rot balans ayarı için garanti bankasının karşısındaki çağdaşa gidebilirsin. Ömer var orda mazda hastasıdır kendisi.
    Mekanik aksamın tamirini herkes yapıyor ama motor şanzımanla ilgili problem olursa üçel oto sami ustaya gösterebilirsin.

16. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle binmenizi dilerim. :)

romulus bunu beğendi.
  17. akif can

akif can Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 (2010) Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin,güzel günlerde binin.

romulus bunu beğendi.
  18. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    hayırlı olsun, Allah sağlıcakla binmeyi nasip etsin:)

romulus bunu beğendi.
  19. HAKAN24

HAKAN24 Sessiz

Araç Markası:
    99 Mazda 323 1.5 BJ
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Hayırlı olsun. Triger setini kontrol ettirmekte fayda var tabi. Yalnız servisin bana söylediği kayış kopsa dahi subablara ya da pistonlara hiç bir zararı olmuyor bu mazdalarda. Sadece normal olarak aracı çalıştıramazsın.

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bunu ilk defa duyuyorum. Güzel bir özellik.

Sayfayı Paylaş