Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1998 Mazda 626 HB Aldım

Konu, 'Mazda 626' kısmında karardvn tarafından paylaşıldı.

1. karardvn

karardvn Aktif

arkadaşlar malumunuz üzere yaklaşık bir aydır araç arıyordum daha çok 92-97 kasa 626 aradım ama temiz alınabilecek bi araç bulamadığım için 98 ve üstü 626lara yöneldim ve aradığım taze kanı ankarada buldum :) 98 model 626 hb kasa lacivert 213bin km de 96kw(127bg)(eleman 136 bg demişti ama sayın modumuz [member=2]Oğuzhan[/member] 'ın tesbitiyle 127bg olduğunu öğrendik) araçta çift hava yastığı yol bilgisayarı abs tcs klima sunroof arka park sensörü mevcut (sunroof içim de hep bir ukteydi :) yakıt olarak yol bilgisayarına göre ankaradan karabüke (ankara-karabük arası 220km) 100/6.5lt yaktı toplamda gaz aldığım da 16lt falan yaktı ortalama hızım 90-110 (yollar kötü yağmur ve karlydı lastiklerim de yazlık olduğu için hız denemesi yapamadım )ilerleyen günler de tecrübelerimi aracın fotolarını paylaşacağım şuan 30cm falan kar var aracı çıkaramıyorum hem biraz kirli :) bu arada aracı 16500 tl ye aldım :)

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Piyasa şartlarında fiyat gayet iyi, fotoları bekliyoruz hocam. Bu arada 127 HP'lik 626'yıda görmüş olduk

3. karardvn

karardvn Aktif

[member=2]Oğuzhan[/member] modumuz baktı öyle dedi motor koduna göre :) imkanlar el verdiğinde en kısa zaman da paylaşacağım inşallah :)

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    136 lık hiç olmadı aslında :) Halada öyle bir araç yok. FS motor serisinin öyle bir versiyonu yok.

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Peki GE ler 115 mi 117 mi? Hadi bakalım bunun cevabı nedir

6. karardvn

karardvn Aktif

şasi numaranı ver oğuzhana o cevabını verir sana gomutanım :)

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tekrar hayırlı olsun hocam, Allah kaza bela vermesin.

8. karardvn

karardvn Aktif

sağolasın abi :) Allah razı olsun Rabbim hiçbir guzuya kaza bela göstermesin inşallah

9. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    FS Hp diye geçiyor bizim motorlar. Fabrikası ve yabancı siteler yalan söylemiyorsa eğer 136 hp bizim araçlar. 4 hava yastığı ve deri direksiyon + vites topuzu standart. 2000 ve yukarı modellerde 136 var diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

10. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun..

11. Donanım kıyaslaması bizi yanıltabilir, yurtdışından geleni var, özel sipariş vs derken kesin hüküm kuramayız..
    94 626 da çift hava yastığı ve standart hız sabitleyici donanımı olan araçlar var US pazarı aynı kasa donanım farklı, arka plakalık onlarda kare olduğu için iç arka farlar uzun, ön panjurda az fark var..
    Gelelim 98 üstüne [member=195]ahmoztrk[/member] göstergeleri söktüğünde anlatmıştı, tcs lamba yeri var ama tcs yok..
    4 hava yastığı standart değil,2 hava yastığıda standart değil, tek olanıda var.

FS DI-I4 kodlu motorlar 1991 cc 115 hp
    FS ZE-I4 kodlu motorlar 1991 cc 136 hp

Ekli Dosyalar:

• 1.PNG
      1.PNG
      Boyut:
      105,8 KB
      Okunma:
      29
  12. karardvn

karardvn Aktif

teşekkür ederim :)

13. Rıdvan güle güle kullan senle beraber bende rahatladım :)

Fotoğrafları bekliyoruz..

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynen fotoğraf isteriz, güle güle kullan.

15. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Allah kaza bela vermesin, güle güle bin

16. karardvn

karardvn Aktif

sağolasın abi Allah razı olsun şimdiye kadar araba için rahatsız ettim bundan sonra yapılması gereken işlerde rahatsız edecem :)

teşekkür ederim :)
    amin cümlemize inşallah teşekkür ederim :)

fotoğraf yükleyecem ama dediğim gibi şuan bulunduğum yerde çok kar var yakın zamanda zor görünüyor ilk fırsatta yükleyecem inşallah :)

17. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Kazasız belasız binmek naip olsun hocam, ben de aynı aracın 2000 modelini kullanıyorum 2008 den beri. Pişman olmayacağın bir araba. Yalnız bir yeri anlamadım, dijital klima, tavan, 4 hava yastığı, yol bilgisayarı varsa kağıtta yazan önemli değil bu ful modeldir ve 136 beygirdir. Bu konuyu ustalamız daha tecrübeli olduklarından daha iyi bilirler saygısızlık yapmayalım ben sadece aynı modeli kullanıyor olduğum için söylüyorum.

18. karardvn

karardvn Aktif

amin inşallah abi teşekkür ederim
    araçta çift hava yastığı sunroof ve analog klima var ruhsatta 100kw yazıyor oğuzhan şasiden baktı 96kw dedi:) bende 136lıklarda senin dediğini söyledim aldığım arkadaşa o da 2000 model ve üstünde 4 hava yastığı dijital klima olduğunu söyledi bende bilmiyorum ama oğuzhan baktı 96kw yani 127 bg dedi :)

19. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    çift hava yastığı varsa ve analog klimaysa 115 ya da beygir ya da senin dediğin doğru olabilir. Benimkisi ful modeliydi. Ama çok güzel ve sağlam bir araba emin olabilirsin.

20. Arkadaşlar üretim iki motor kodlu yukarıda yazdığım gibi ve 115-136 ps var sadece 127 bg motor göremedim teknik kısımlarda..
    Başka motorlarda farklı kodlu var ama fs kod değil arkadaşlar...

Sayfayı Paylaş