Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1993 Model Mazda 626 Aldım

Konu, 'Mazda 626' kısmında badilcan tarafından paylaşıldı.

1. badilcan

badilcan Katılımcı

Arkadaşlar günaydın ,
    Dün 1993 model 2.0 motor yeşil renk 626 aldım .
    Uzun süredir araç arıyordum , özellikle 1990-1991 model 626 lara baktım . Hatta İzmirden , Balıkesire bile gittim. Fakat bir türlü istediğim klimalı aracı bulamadım.
    En sonunda İzmirden makyaj ve biraz mekanik aksam masrafı olan , kriz sonrasına göre fiyatı uygun bir 626 aldım. Bu aracı genel olarak iş yerinde kullanacağım.
    Bugün 2nci sanayideki bir ustaya genel bakım için bırakıyorum. Kılıfları çok eskimiş onları değiştireceğim. Dikim için 180 tl gibi bir fiyat söylediler ,
    Klimadanda devir yükselmedikçe bir sürtme sesi geliyor.
    Birde şimdi üzerinde 175-65-14 lastik var, yaklaşık 2 yıllık lastikler.
    Diş derinlikleri iyi görünüyor. Sizce değiştirmelimiyim. Ebat olarak sizlerin önerisi ne olur. Yokohama bakmayı düşünüyorum ama , lastik masrafını bekletmelimiyim bilemedim.
    Bu konularda ve ayrıca 626 ile ilgili önerilerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Hayırlı olsun. güle güle kullamak nasip olsun..
    Orjinal lastik ebatı 195 60 14. Üstünde olan lastikler aracın tüm performansını etkileyecek ebatta bence değiştir. klima işini yaza doğru hallettir derim şimdilik boşa masraf etmesen daha ii. Motordan şikayetin yoksa triger, motor yağı, yağ filtresi değişimi ile motoru sağlama al ilk önce. Sonra alt takm yürüyen aksam şikayetin varsa onlara baktır yoksa lastiği değiştir. daha da sonra kozmetik görünüme geçersin. Yumurta kasa sayımız arıyor sevindim :)

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun abi. Lastikler orijinal ebatta değilse değiştir derim. Kılıflar için biraz daha pazarlık edilebilir sanki.

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    yağ değişimi sırasında antifriz koydurun.

5. badilcan

badilcan Katılımcı

Murat İyi dileklerin için teşekkürler ,
    Seninlede epey konuşmuştuk ,
    Senin verdiğin ölçülere baktığımda karşıma
    Yokohama 195/60R14 86H Ac02 çıkıyor ve hepsiburada fiyatı 192 tl kdv dahil.

http://www.hepsiburada.com/liste/yokohama-195-60r14-86h-ac02/productDetails.aspx?productId=otbyty14071&categoryId=259720

Bana biraz pahalı geldi , farklı bir ebata mı bakmalıyım yoksa Marka olarak önerin varmıdır.

6. badilcan

badilcan Katılımcı

Oğuzhan Teşekkürler ,
    Şöyle temiz bir şekilde yıkatıp hazır kılıfda olabilir ama ,
    Emin olamadım birazdan aracı bırakmaya gittiğimde sanayiye bakarım.

7. badilcan

badilcan Katılımcı

15 janta baktığımda alternatifler çoğalıyor.
    195/60/15 in bir dezavantajı olurmu ?
    Bir ihtimal ilerde jantta bakabilirim. Goodyear dan bende çok memnundum , yapı olarak yumuşak ve başarılı bir lastik ama en ufak sivri cisimde lastik patlıyordu.
    Şu an Mazda3 ümde Yokohama var kesinlikle daha sert ve sivri cisimlere karşı dayanıklı.
    Yokohama yı MAzda kullanıcıları çok övüyor ,

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun Onur ,en kısa zamanda fotoğrafları bekliyoruz.
    Yokohama C02 yi önceki aracım 98 626 da 4 yıl kullandım ,sakin bir sürüş tarzımdan dolayı belki de bana hiç sorun çıkarmadılar.

9. chaos

chaos Katılımcı

Hayırlı olsun. Orijinal ebat 195/65/14'tür. Bunun yerine 195/60/15'de kullanabilirsiniz.

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun aracınız,bence de önce motoru koruma altına alın, sonra lastikler sonra makyaj, lastik masrafını bir süre erteleyebilirsin maddi sıkıntı varsa, yoksa değiştir, 15 inç jant sıkıntı yapmaz diye düşünüyorum.

11. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    195 60 15 in dezavantajı olmaz benim kış lastiğim 195 65 15 onun dejavantajı var. oda yakıt yönünden bide çekişi azalttı.

12. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Bu arada orjinal ebatını yanlış söledim 195 65 14. 195 60 14 dedim yanlış oldu benim 15 jantla karıştırdım :)

13. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    yakıt yol tutuş fren bunları hissedilir derecede etkilemeden alınabilecek lastik ebatları 14 jant için 195 65 14 - 195 60 14 - 185 70 14 bu lastıklerın içinde piyasada en cok bulunanı 195 60 14. 15 jant için alınabilecekler 195 60 15 - 205 55 15 - 195 55 15. 16 jant için 205 50 16 - 205 45 16 - 195 55 16 - 195 50 16.
    Benim tavsiyem jant değiştirme imkanı varsa 195 60 15. Görünüm çok güzel olsun dersek 205 50 16.

14. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

@emytoget kadar yardımcı olamasamda, 626 kullanıcısı olarak bende dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım

15. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun canım kardeşim, Allah kaza bela vermesin... :)

Murat gerekli olan her şeyi yazmış sağ olsun... Bu arabadaki donanım ve rahatlık, verdiği güven şaşırtıcı boyutlarda.

16. badilcan

badilcan Katılımcı

Abilerim ,kardeşlerim hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,
    Ustaya malesef ulaşamadım dükkanda yoktu , Telinide açmadı .
    Benim tepem attı şu % 30 indirimini düşündüm yetkili servise götürdüm.
    Yarın aracı gözden geçirip bana öncelikli tahmini rakam çıkaracaklar .
    Bazı parçalarda yan sanayi kullanabileceklerini ifade ettiler.
    Öncelikli olarak onlardan fiyat alıp , duruma göre hareket edeceğim.
    Tekrar teşekkürler.

17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    En iyisini yapmışsın, kafan rahat olur... Elzem parçalarda orijinal kullanılabilir ama diğerlerinde orijinal kullanmak seni yorabilir...

18. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Ooo servise girdiyse bizlik bir durum yok artık :) Foto falan isteriz ama. İnş fazla masraf cıkmaz servis kontrolinden de geçtikten sonra kafa rahat binersin abi

19. badilcan

badilcan Katılımcı

Sizlik bir durum neden olmasın , servis yarın sadece aracı gözden geçirip bana maliyetleri ileticek bende uygun görürsem yapıcaklar. Bu süreç zarfında fikrinizi almaya devam edeceğim.

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aklıma gelmişken yazayım dedim...

1993 Model 626 guzumu aldığım dönemde serviste ücretsiz check up kampanyası vardı, gittim sağolsunlar fazlasıyla ilgilendiler nesi var nesi yok döktüler... Kampanyalı indirimli kdv'li 900 tl hesap çıktı ve taksit yaparız dediler... Servis kendi çapında elinden geleni yaptı bir kez daha Kocaeli Haldızlar'ın servis müdürü Hayrettin Bey ile çalışanlarına sonsuz teşekkürler...

Çıkartılan hesap benim cüzdanıma ve mantığıma uygun gelmedi ve dışarıda aynı işlemleri 360 liraya yaptırdım, sorunsuzca 2 yıl kullandım, yaptırmış olduğum yerlerdende hiç bir sıkıntı yaşamadım... Bu konuda da; Kocaeli Gülünce Otomotiv sahipleri ve çalışanlarına sonsuz teşekkürler... :)

Sayfayı Paylaş