18 Mart Çanakkale Zaferi

Murat

Yılmaz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kanlarıyla, hayatlarıyla bizlere bu güzel vatanı bağışlayan tüm Şehitlerimizin ruhu şad olsun, Allah onlardan razı olsun...

Murat

Yılmaz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Amin, ilk fırsatta gidip görmek istiyorum o toprakları henüz nasip olmadı.
4-5 kere gittim, en son geçen ay gittim. Gerçekten gezilmesi görülmesi gereken yerler. Son gittiğimde hava 12-13 dereceydi ama sahil kesimleri aşırı soğuktu, biz üstümüzde montlarla titrerken atalarımız o soğukta karda kışta nasıl dayandılar, nasıl savaştılar hala daha aklım almıyor...Hepsinin mekanı cennet olsun. Demek ki vatan sevgisi her şeyin üstesinden geliyormuş, bunu bir kez daha anladım.

selmazda

Katılımcı
Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun..

Sanki zaferi düşmanlar kazanmış gibi onlara, farklı farklı yerlerde, binlerce dönüm arazi şehitlik olarak verilmiş ve o arazilere dev antlar dikmişler. Ve her yıl Anzaklar çıkarma yapılan sahilde şafak vakti toplanarak şafak ayini yapıyorlar.

Oysa bizim şehitliklerimiz çok az, bakımsız ve doğru düzgün bir anıt bile yok. (sonradan yapılan anlamsız Abide hariç).

Ve kaçımız 5-10 km mesafeden kalkıp da bir sabah vakti orada toplanıp da dua ediyoruz, anıyoruz? Oysa Anzaklar kilometrelerce uzaktan, Okyanusları aşıp da gelip, atalarını anıyorlar..

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Allah rahmet eylesin, haklarını helal etsinler inşallah...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 - M3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Kocaelide görev yaparken 2007 yılnda bir kere gitmek nasip oldu Çanakkale´ye. dedelerimizin kol kola omuz omuza çarpıştığı, o büyük destanı yazdıkları topraklara. Anlatılmaz yaşanır tabiri var ya hani işte aynen öyle, ''anlatılmaz yaşanır.''

(Lütfen yanlış anlamayın ya da farklı yorumlamayın).İslam aleminin ortak noktası Mekke-Medine gibi, Anadolununda ortak noktasıdır Çanakkale. Şartlar uygun olduğunda Müslüman olarak kutsal topraklara gidebiliyorsak, Çanakkale´ye de şartları uygun olan herkes gitmelidir diye düşünüyorum.

Murat

Yılmaz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kocaelide görev yaparken 2007 yılnda bir kere gitmek nasip oldu Çanakkale´ye. dedelerimizin kol kola omuz omuza çarpıştığı, o büyük destanı yazdıkları topraklara. Anlatılmaz yaşanır tabiri var ya hani işte aynen öyle, ''anlatılmaz yaşanır.''

(Lütfen yanlış anlamayın ya da farklı yorumlamayın).İslam aleminin ortak noktası Mekke-Medine gibi, Anadolununda ortak noktasıdır Çanakkale. Şartlar uygun olduğunda Müslüman olarak kutsal topraklara gidebiliyorsak, Çanakkale´ye de şartları uygun olan herkes gitmelidir diye düşünüyorum.
+1907

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Hiç bir zaman mazlumun ahı yerde kalmaz... Allah'ın adaleti sonsuz ve gerçektir...