Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18 Mart Çanakkale Zaferi

Konu, 'Tarih - Kültür' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Kanlarıyla, hayatlarıyla bizlere bu güzel vatanı bağışlayan tüm Şehitlerimizin ruhu şad olsun, Allah onlardan razı olsun...

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Amin, ilk fırsatta gidip görmek istiyorum o toprakları henüz nasip olmadı.

3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    4-5 kere gittim, en son geçen ay gittim. Gerçekten gezilmesi görülmesi gereken yerler. Son gittiğimde hava 12-13 dereceydi ama sahil kesimleri aşırı soğuktu, biz üstümüzde montlarla titrerken atalarımız o soğukta karda kışta nasıl dayandılar, nasıl savaştılar hala daha aklım almıyor...Hepsinin mekanı cennet olsun. Demek ki vatan sevgisi her şeyin üstesinden geliyormuş, bunu bir kez daha anladım.

4. selmazda

selmazda Katılımcı

Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun..

Sanki zaferi düşmanlar kazanmış gibi onlara, farklı farklı yerlerde, binlerce dönüm arazi şehitlik olarak verilmiş ve o arazilere dev antlar dikmişler. Ve her yıl Anzaklar çıkarma yapılan sahilde şafak vakti toplanarak şafak ayini yapıyorlar.

Oysa bizim şehitliklerimiz çok az, bakımsız ve doğru düzgün bir anıt bile yok. (sonradan yapılan anlamsız Abide hariç).

Ve kaçımız 5-10 km mesafeden kalkıp da bir sabah vakti orada toplanıp da dua ediyoruz, anıyoruz? Oysa Anzaklar kilometrelerce uzaktan, Okyanusları aşıp da gelip, atalarını anıyorlar..

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah rahmet eylesin, haklarını helal etsinler inşallah...

6. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Kocaelide görev yaparken 2007 yılnda bir kere gitmek nasip oldu Çanakkale´ye. dedelerimizin kol kola omuz omuza çarpıştığı, o büyük destanı yazdıkları topraklara. Anlatılmaz yaşanır tabiri var ya hani işte aynen öyle, ''anlatılmaz yaşanır.''

(Lütfen yanlış anlamayın ya da farklı yorumlamayın).İslam aleminin ortak noktası Mekke-Medine gibi, Anadolununda ortak noktasıdır Çanakkale. Şartlar uygun olduğunda Müslüman olarak kutsal topraklara gidebiliyorsak, Çanakkale´ye de şartları uygun olan herkes gitmelidir diye düşünüyorum.

7. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    +1907

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hiç bir zaman mazlumun ahı yerde kalmaz... Allah'ın adaleti sonsuz ve gerçektir...

Sayfayı Paylaş