15.5:1 Sıkıştırma Oranı

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Skyactiv in 14:1 seri üretim sıkıştırma oranını geçen bir model buldum tesadüfen. Sizce hangi markanın?

Capture2.jpg

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Dizel'de 20-22 ler görülüyor. Onda da en aza indiren yine Mazda o da 14 ile.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben de Volvo'yu tutturamamışım, Jaguar olacakmış...

Biz daha iyisini yapana kadar derken mazdagaraj'ı kastediyorsan, işimiz zor!

Bu Jaguar'a Mazda logosu koysalar kesin yok satar!

http://www.jaguar-turkiye.com/jaguar-range/2016-xf/specifications/prestige-20-i4d-180bg-rwd.html

Ben fotolara bakayım sadece, i'yi görünce ahan da dedim yapmışlar vallahi, atladım. Dizelde bu oranlara kolay çıkılıyordu di mi?

Kısaca, biz daha iyisini yapana kadar en iyisi yine Skyactiv midir? :D

Bu arada, ben çok beğendim bu aracın içini, dşını... :eek:

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu Jaguar'a Mazda logosu koysalar kesin yok satar!

Doğrudur hocam, bu fiyatlara tam anlamıyla YOK satar, çünkü hiç sipariş alamazlar... En düşük modeli 200k civarından başlıyor.

Bu arada başka yerden konuya devam etmek istiyorum. Şimdi 14:1 oranı benzinde seri üretimde bir tek Mazda yapıyor ya. İşte bu durumu ben olsam bas bas bağırarak reklam malzemesi yapardım misal. Sonuçta mühendislik becerisi ile teknolojik bir ürün ortaya koyuyorsun ve senden başkası da bunu yapamıyor. Neden bu durum ön plana çıkmıyor pek anlayamıyorum. E tabi, TR pazarındaki yer, getirilen araç adedi, logomu koysam zaten 1000 tane satarım mantığına göre hiç reklam yapmasa da olur Mazda. Lakin, övünmeyi de sevmiyor demek ki ağır abiler.

Son günlerde bu reklam startejilerine dikkat ettiniz mi bilmiyorum, mesela VW reklamlarında eskiden bas bas bağırarak yok motorumuz şöyle güçlü, yok TDI oyle böyle kaçmıyor, yok emisyonlarımız şöyle güzel (!), diyerek hep motordan yürürdü. Şimdi izleyin, hep duygulara hitap eden reklamlar var. Reklamları hiç kısmadı adamlar, sadece konsept değişti. Artık yeni sloganlar, o kalbinize hitap ediyor, yok içinizdeki çocuk canlandı, yok efendim yeni Caddy'nin cazibesine dayanamayacaksınız, falan filan.

Toparlamak adına, Mazda iyidir hoştur, ama benena. Bunu biz garajcılar biliyoruz da sokaktaki dayı bilmiyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Doğrudur hocam, bu fiyatlara tam anlamıyla YOK satar, çünkü hiç sipariş alamazlar... En düşük modeli 200k civarından başlıyor.

Bu arada başka yerden konuya devam etmek istiyorum. Şimdi 14:1 oranı benzinde seri üretimde bir tek Mazda yapıyor ya. İşte bu durumu ben olsam bas bas bağırarak reklam malzemesi yapardım misal. Sonuçta mühendislik becerisi ile teknolojik bir ürün ortaya koyuyorsun ve senden başkası da bunu yapamıyor. Neden bu durum ön plana çıkmıyor pek anlayamıyorum. E tabi, TR pazarındaki yer, getirilen araç adedi, logomu koysam zaten 1000 tane satarım mantığına göre hiç reklam yapmasa da olur Mazda. Lakin, övünmeyi de sevmiyor demek ki ağır abiler.

Son günlerde bu reklam startejilerine dikkat ettiniz mi bilmiyorum, mesela VW reklamlarında eskiden bas bas bağırarak yok motorumuz şöyle güçlü, yok TDI oyle böyle kaçmıyor, yok emisyonlarımız şöyle güzel (!), diyerek hep motordan yürürdü. Şimdi izleyin, hep duygulara hitap eden reklamlar var. Reklamları hiç kısmadı adamlar, sadece konsept değişti. Artık yeni sloganlar, o kalbinize hitap ediyor, yok içinizdeki çocuk canlandı, yok efendim yeni Caddy'nin cazibesine dayanamayacaksınız, falan filan.

Toparlamak adına, Mazda iyidir hoştur, ama benena. Bunu biz garajcılar biliyoruz da sokaktaki dayı bilmiyor...

Her şeyi çok iyi anlıyorum da; neden reklam yapsın veya neden bas bas bağırsın onu anlayamıyorum...

Sokaktaki dayı mümkünse bilmesin, Mazda'nın felsefesine uygun insanlar bilsin yeter. Zaten de; bu felsefeyi bilenlere otomobillerini satıyor Mazda ve halinden de son derece memnun. Çünki; ürettiği araçların tamamını satıyor, zorlanmadan, reklam yapmadan ve kasmadan...

Ürettiği araç sayısı da; Mercedes ile aynı... :D

Neden daha fazla maliyet ile aynı rakamda arabayı satsın, neden kendi felsefesini bilmeyen insanlara araçlarını satarak, geri dönüşleri olumsuz olsun...

Mazda'nın talebi, arzından biraz fazla ve bu durum Mazda'nın yararına, bunu düşünmeden önce; reklamı yok, az satıyor, servisi pahalı gibi argümanlara girmek demek, büyük resmi kaçırıyoruz demek oluyor bana göre...

Herkes halinden memnun, Mazda sahibi olarak bizler neden memnun değiliz ki??

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Tabi çok iddialı bir satış politikası olmaması kaynaklı bu durum. Bahsedildiği gibi gelen ve satılan sayı belli, yetiştiremeyeceği sayı ve versiyondaki otomobil için neden reklam çalışması yapsınlar, sorusu akla geliyor hemen.

Ancak, son dönemlerde, SHOW Tv deki "İlişki durumu karışık" dizisine araç sponsoru olmuşlar, tüm modellerden kullanılıyor, tam araçlar ön plana çıkınca ve tam ekranda görülünce de "YENİ ARACINIZA BAKIYORSUNUZ" ifadesi ile peco nun reklamı giriyor, oda ilginç, kaldıki aynı anda MAZDA reklamı girse bayağı bir etkileyici olurdu heralde.
,

Üst Alt