Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 Yılımı Çalan Adam

Konu, 'Diğer' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Seneler önce 17-18 yaşlarımdayken, Çengelköy'de namazında niyazında bir şahsiyetin yanında işe başlamıştım. Sabahtan akşama kadar evlere su servisi yapıyorduk. O zamanlar sigorta istediğimizde işler iyi değil, sigorta yapamam diyordu, bizde paramızı zamanında alıyoruz filan diye ses çıkarmadık. Askere gitmeden önce öğrendimki bu adam kendi çocuklarını şirket üzeinden sigortalı gösteriyormuş, yani ağzından Allah lafı düşmeyen adam bizim hakkımızı kendi çocuklarına yediriyormuş. Ben askerdeyken çıkan kanunla emeklilik yaşı 60 olmuştu, benimde ilk sigorta girişim askerden sonra olduğu için 10 sene sonra günüm dolacak ama 60 yaşıma kadar emekli olmayı bekleyeceğim. Bu adam (!) zamanında bana en azından bir sigorta girişi yapsaydı 50 yaşımda emekli olmaya hak kazanacaktım. Bu yaşıma kadar kimseye beddua etmedim, cebimden paramı çalan adama bile hakkımı helal ettim, ama bu adama hakkımı helal etmiyorum ve şu dünya üzerinde hakkımı helal etmeyeceğim tek insan. Benim 10 senemi çaldı, haftanın 6 günü 12 saat çalıştık. 12 saat servisten sonra ekstra işleri yaptık ama adam bize böyle büyük bir kelek attı.

Şu an çalıştığım şirketin sahibi ise tam tersi :) tek bayramı yılbaşı :) Dini bayramlarda değil, yılbaşında avans veriyor, ama hakkımızı fazla fazla veriyor. Maaşımız gününde yatar, sigortamız aldığımız net maaş üzerinden ödenir, hafta sonları çalışırsak çift mesai alırız. Mesela geçenlerde Edirne'deydim, orada geçirdiğim 2 hafta sonu için toplam 560 TL mesai verildi bana ve oradayken cebimden bir kuruş para çıkmadı, bize ücretsiz sunulan otel rahat değil dedim, git parasını ver başka yerde kal dedi, fuar alanına gelen yemekler (ücretsiz) iyi değil dedim, dışarıdan ye dedi... Bunlar böyle uzayıp gider, patronumun tek istediği şey işler aksamadan yolunda gitsin. Parası pulu umurunda değil,

Şimdi soruyorum size bunların hangisi cennetlik :)

2. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bahsettiğiniz kişinin yaptığı direk suç.
    Bence bir işkura giderek hakkınızı arayabilirsiniz.
    Eğer haklıysanız bu tarz davalar uzun sürmez, direk sonuçlanır.

3. karardvn

karardvn Aktif

sen ne işinde çalışıyorsun patron cömert maşallah tabi 10yılın çalınmış orası çok kötü müslümanlık sadece namaz kılmakla dilinden Allahı düşürmemekle olmuyor malesef böyle insanlar kendinden çok dine zarar veriyor sonra insanlar bu tür müslüman görünen insanlar yüzünden ister istemez müslümanlara ön yargılı yaklaşıyorlar haksızda sayılmazlar malesef Allah böylelerini ıslah eylesin müslümanlık sadece namaz kılmakla bitmiyor hayatın her alanın da yeme içme gezme tozma kazanma harcama yanında çalışan işçilerine adil davranma vs... bu böyle uzar gider kısacası mmüslümanlık attığı adımı atarken yaptığı işi yaparken Allah ne der kaygısı taşımaktır ben böyle yapıyorum ama yaptığım dinen doğrumu diye düşünmektir kısacası kitabına uydurmak değil kitaba uymaktır Allah herkese hakkıyla yaşayabilmeyi nasip eylesin

4. faroz_52

faroz_52 Aktif

Abi Allah bilir kim kafir kim cennetlik tek ortak payda müslüman olmalar...Yalnız ahiret günü Alkah kul haklarını helal etmemiz için diyecekmiş ki felancı cennet sarayı senin yalnız kulum .... Sana olan hakkını helal edeceksin...Bunun gibi nice kıssa var....Günahlar ve sevaplar mizan a konduğunda çok ufacık bir farkla cehenneme giderken dünyada sevabı pek olmayan cehennemlik bir adam...O kişinin ufacık bir farkla cehenneme gittiğini görünce kendisinin yapmış olduğu çok az sayıdaki sevabını ona vermek istiyor...Ey Rabbim ben zaten cehennemliğim şu kulun ise cennete benden çok daha yakın sevabın onun olsun der ve Allah her iki kulunuda cennetine alır...Teşbihte hata olmasın burda vurgulamak istediğim Allah bile affediyorsa biz kimiz neyiz birer zerreyiz bu gurur bu kibir hırs öfke nefret niye...Ve emin ol o adam varya senin hakkını yediği için değil sadece müslümanlığın gerektirdiği gibi görüntü veripte bunu hayatına yansıtmayıp hakkı hukuku es geçtiği için insanlara bak görüyormusun müslümanı caminin en ön safında namaz kılar gelir işçinin hakkını yer olmaz olsun böyle müslümanlık dedirttiği için hepsinin hesabını bir bir verecek...Orada sanada sorulacak işte o gün sen kalbini yumuşatıp nefretini yendiğin an Allah katında çok daha yüksek makama yerleşeceksin...O yüzden biri hakkınızı yediğinde yada birinden zulüm gördüğünüzde beddaua etmeyin Allah'a havale edin Rabbim bildiğin gibi yap sana sığındım deyin.O şüphesiz herşeyin en doğrusunu bilen ve yapandır...

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Murat bu tipler hemen her yerde var ve bir çok kişi aynı durumları yaşıyor. Ticaretin içindeyim yıllardır bir sürü pisliğin içinde buldum zaman zaman kendimi. Çalışanına kendi evladı gibi davranıp hakkını gözeten bir patron henüz görmedim, ama çok param olursa ben güzel bir patron olup örnek olcam inşallah

6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bizim patron öyle :) Koltuğum eskimişti, bugün koltuk alamaya gidiyordum arkadamdan sesleniyor; cimrilik yapıpta ucuz bir şey alma sakın :D

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öncelikle; kişiler namaz kılıyor diye iyi değerlendirilmemeli, günah işliyor diye de kötü değerlendirilmemeli... Ön yargı her zaman bizleri yanıltır...

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil... İnsan ne olursa olsun, her an kötülük yapmaya, günah işlemeye yakındır, bu dünyanın gayeside bu kötülükler içinde doğruya ulaşıp ahiretini kazanabilmektir... Cenab-ı Hak; her ne olursa olsun affederim tövbe kapısı açık, ancak kulların bir birlerine olan hakkını affetmem diye buyuruyor...

Bilgim yettiğince yardımcı olmaya çalışayım;

O dönemde senin o işyerinde çalıştığını şahitler ile ispatlayabilirsen dava açıp kazanabilirsin... Tabi burada zaman aşımı süresi işliyor mu, yoksa bu gibi davalarda zaman aşımı yok mu tam bilmiyorum... Zaman aşımı süresi işliyorsa yapılacak çok fazla bir şey yok gibi.

10 yıl az zaman değil, bu işlerin uzmanı bir avukata veya Sosyal Güvenlik Uzmanı'na danışmakta fayda var...

Kolay gelsin.

8. mtutun

mtutun Üstad Üstad

C) Hiçbiri

9. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Allah razı olsun, bu ülkede şu yazdıklarınızı anlayan, uygulayan o kadar az insan kaldı ki! Son 10 yılda o kadar çok insanı müslümanlıktan soğuttular ki! İnsanlara bunlara bakarak karar vermeyin demekten dilimde tüy bitti...

10. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Soru; Bu adam cennete gider mi?

Cevap; Kupon arazi varsa gider, yoksa gitmez...

11. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Mükemmel yazmışsın, Enes. Bu dediğin gibi olmasa, insan bu Dünya'daki haksızlıklara tahammül edemezdi.

12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=65]Murat[/member] hocam bu adam harbiden Allah'ından bulsun...
    Bir insanın hayatıyla oynanır mı bu denli...
    Şikayet edebilirsin de ayrıca... :boks:
    İlk raund mahkemede sonuçlanır knockout ile hemde...

13. faroz_52

faroz_52 Aktif

14. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bu konuyu araştırdım, ama dava açılma şansı yok, zaman aşımından dolayı.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Allah a havale etmekten başka çare yok desene

16. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet tek ve büyük engel zaman aşımıydı... Belki bu tarz olaylarda zaman aşımı uygulanmıyor diye iyimser bir düşünceye kapılmıştım ama yanılmışım...

Allah görüyor, biliyor muhakkak.

17. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Allah biliyor görüyor elbet hesabını verir. Ekonomik nedenlerden dolayı insanlar bazı haksızlıklara katlanmak durumunda kalıyor maalesef.

18. faroz_52

faroz_52 Aktif

İşverende ahmet olmazsa mehmet olur mantığı oldukça
    İşçidede bu iş olmazsa ne yaparım mantığı oldukça bunların olması gayet doğal...Ve malesef bu düşünceyi bizlere düşündüren de Türkiye gerçekleri...
    Allah vicadansız işverenlerin ocağına düşürmesin bizleri...

19. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bu hafta başında şu an ki patronumun kan kanseri olduğunu öğrendik, durumu da pek iyi değil. Kalp sıkışmasından gece hastaneye götürmüştük, yapılan tetkikler sonucunda kan kanseri teşhisi konuldu...

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Allah şifa versin. Allah yardımcısı olsun.

Gerçekten çok üzüldüm abi

Sayfayı Paylaş