1. Köprü Kamyonet Geçişleri Cezası

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Forumdaşlar nette araştırdım net bir bilgi bulamadım. Sizlere 10 puanlık bir soru sormak istiyorum :)

İstanbul 1.Köprü (Boğaziçi Köprüsü)'den Kamyonet statüsündeki araçların geçmesi yasak. Yasağa rağmen geçildiğinde ceza nasıl yazılıyor?

Nette bazı yazılarda "polis farkerderse yazıyor" denilmiş!. Bazıları da "geçişlerde ki cameralar yazıyor sanırım" demiş...

Şimdi gerçek durum ne?

Bu hafta gece 22:30 sularında Peugeot Partner ile geçmiş bulundum. Ceza yazılıp yazılmadığını merak ediyorum...

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tamamen kısmet işi. Bazen polis farkediyor hemen çeviriyor, bazen görmezden geliyorlar. Ama EDS ile ceza kesildiğinede hiç şahit olmadım. Kısacası bu sefer yırtmış olabilirsin. Ama cezanı ben keserim müsait bir zamanda, avrupa yakasına geldim madem neden haber vermedin ? plakanı verde ihbar edeyim :D

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Tamamen kısmet işi. Bazen polis farkediyor hemen çeviriyor, bazen görmezden geliyorlar. Ama EDS ile ceza kesildiğinede hiç şahit olmadım. Kısacası bu sefer yırtmış olabilirsin. Ama cezanı ben keserim müsait bir zamanda, avrupa yakasına geldim madem neden haber vermedin ? plakanı verde ihbar edeyim :D
Abi ne zaman gittim ne zaman döndüm inan ben bile anlamadım :)

Geçenlerde 190-200 ile radara girmiş olma ihtimalim var, sistemden bakıyom ama ceza falan işli gözükmüyor. Heralde yırttım :) Bundan da yırtarsam herkese benden çay :D

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hakan yanlış değilsem polise denk gelirsen yazıyor

Abi ne zaman gittim ne zaman döndüm inan ben bile anlamadım :)

Geçenlerde 190-200 ile radara girmiş olma ihtimalim var, sistemden bakıyom ama ceza falan işli gözükmüyor. Heralde yırttım :) Bundan da yırtarsam herkese benden çay :D
radara girmişsen ve radar sana cezayı yazmışsa sistemde görünmesede 15-20 gün içinde gelir o süre zarfında gelmezse yırttın demektir ;) benim bi kere başıma geldi sistemde görünmüyordu ama postacı geldi selam verdi 172 tl :)

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
radara girmişsen ve radar sana cezayı yazmışsa sistemde görünmesede 15-20 gün içinde gelir o süre zarfında gelmezse yırttın demektir ;) benim bi kere başıma geldi sistemde görünmüyordu ama postacı geldi selam verdi 172 tl :)
Hocam 15-20 gün geçti ama birşey yok inş selam sabah veren olmaz

ceza bu saatten sonra gelmez heralde postanede falan takılıp kalmadıysa ama köprü işine bişey diyemeyecem gerisi de senin canının sağlığı başka bişey istemeyiz :)

Mt53

Katılımcı
He birde gişelerden geçmeden önce bi minibüs durdu, camı açtım sordum; bu araç kamyonet burdan geçmek yasakmış galiba dedim, şoför arkadaş soldan soldan görünmeden devam et dedi :) soldan soldan ne demekse :)
Kardeşim bişey olmaz merak etme..Sadece polis yakalarsa kesiyor..Ordan sen gibi geçiş yapan çok var..kamera ile orda ceza yiyen duymadım..soldan soldan sağdaki polislere görünmeden bas git demiştir amcam

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Kardeşim bişey olmaz merak etme..Sadece polis yakalarsa kesiyor..Ordan sen gibi geçiş yapan çok var..kamera ile orda ceza yiyen duymadım..soldan soldan sağdaki polislere görünmeden bas git demiştir amcam
İnşallah öyledir Mehmet abi :) evet polisler sağda duruyordu. Köprüde benim araca benzer Caddy, Doblo vs gibi araçlarda gördüm. Ama bu tarz araçların bazıları ruhsatta otomobil geçiyor bazılarıda bizim araç gibi kamyonet. Polisler benide otomobil sanmış olabailir de

Polis yakalarsa ceza kesiyor yoksa ceza kesilmez. Kamera ile bunu tespit edemezler çünkü ruhsatta da binek yazabilir. Kamera tespitinden sonra ayrı bir kontrolü varsa orası ayrı ama ceza kesilme ihtimali çok düşük. Eski çalıştığım firmada ford Connectle geçiyorduk ama ruhsata binek otomobil olarak kayıtlıydı. Yine de kontrol amaçlı bir kere bile polis çevirmezdi. Eds ve kırmızı ışık cezalarında ise aylar sonra gelme olasılığı çok yüksek. 6-7 ay önce duramayıp istem dışı bostancı sahilde kameralı ışıktan kırmızıda geçtim halen ceza kesilmedi.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İstanbul 1.Köprü (Boğaziçi Köprüsü)'den Kamyonet statüsündeki araçların geçmesi yasak.

Şimdi [size=14pt]gerçek durum ne?[/size]
Gerçek durum şu Hakan; bu ülkede çoğu şeyde olduğu gibi bu yasak da; sadece kağıt üzerinde var demek... Canım ülkemi çok seviyorum... :-[

Dürüst vatandaşın geldiği duruma bak, neredeyse Murat'ın dediği gibi gidip kendini ihbar ederek, cezasını ödeyecek... :-\

Bazı vicdansız insancıklar da, ücretli geçişlerden plakasını kapatarak, sw ise arka bagajı açarak, motorsiklet ise; plakayı kıvırarak geçiyor... Zehir zıkkım olsun.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bazı vicdansız insancıklar da, ücretli geçişlerden plakasını kapatarak, sw ise arka bagajı açarak, motorsiklet ise; plakayı kıvırarak geçiyor... Zehir zıkkım olsun.
Evet abi o durumun farkındayım. Hatta köprüden geçerken plakaları takılı olmayan bir araçta gördüm, ama ne için yoktu bilemiyorum tabi, ilk aklıma gelen hgs den kaçmak oldu, her neyse üç kuruş için 75 milyon insanın hakkı ile öbür tarafta uğraşmak zor olsa gerek

Üst Alt