Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1. Köprü Kamyonet Geçişleri Cezası

Konu, 'Diğer' kısmında hakan_emre tarafından paylaşıldı.

1. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Forumdaşlar nette araştırdım net bir bilgi bulamadım. Sizlere 10 puanlık bir soru sormak istiyorum :)

İstanbul 1.Köprü (Boğaziçi Köprüsü)'den Kamyonet statüsündeki araçların geçmesi yasak. Yasağa rağmen geçildiğinde ceza nasıl yazılıyor?

Nette bazı yazılarda "polis farkerderse yazıyor" denilmiş!. Bazıları da "geçişlerde ki cameralar yazıyor sanırım" demiş...

Şimdi gerçek durum ne?

Bu hafta gece 22:30 sularında Peugeot Partner ile geçmiş bulundum. Ceza yazılıp yazılmadığını merak ediyorum...

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Tamamen kısmet işi. Bazen polis farkediyor hemen çeviriyor, bazen görmezden geliyorlar. Ama EDS ile ceza kesildiğinede hiç şahit olmadım. Kısacası bu sefer yırtmış olabilirsin. Ama cezanı ben keserim müsait bir zamanda, avrupa yakasına geldim madem neden haber vermedin ? plakanı verde ihbar edeyim :D

3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Abi ne zaman gittim ne zaman döndüm inan ben bile anlamadım :)

Geçenlerde 190-200 ile radara girmiş olma ihtimalim var, sistemden bakıyom ama ceza falan işli gözükmüyor. Heralde yırttım :) Bundan da yırtarsam herkese benden çay :D

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hakan yanlış değilsem polise denk gelirsen yazıyor

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Birçok yazılan o şekilde abi, ama kesin olan ne

6. karardvn

karardvn Aktif

radara girmişsen ve radar sana cezayı yazmışsa sistemde görünmesede 15-20 gün içinde gelir o süre zarfında gelmezse yırttın demektir ;) benim bi kere başıma geldi sistemde görünmüyordu ama postacı geldi selam verdi 172 tl :)

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bir çok yazılan o şekildeyse doğru olan o

8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İçinin rahat etmesi için yapman gerekenler; trafikta gördüğün ilk tarfik polisinin yanına gidip kısaca durumu izah edip, sana ceza yazmasını isteyeceksin ;)

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam 15-20 gün geçti ama birşey yok inş selam sabah veren olmaz

10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    ilahi Murat abi

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    He birde gişelerden geçmeden önce bi minibüs durdu, camı açtım sordum; bu araç kamyonet burdan geçmek yasakmış galiba dedim, şoför arkadaş soldan soldan görünmeden devam et dedi :) soldan soldan ne demekse :)

12. karardvn

karardvn Aktif

o zaman gelmez inşallah ama bu kadar cezadan sonra çay hafif kalır kurtarmaz seni söyliyeyim komutanım :)

13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam hele bi tescillensin bisey olmadığı, sen ne istersen onu yer içeriz

14. karardvn

karardvn Aktif

ceza bu saatten sonra gelmez heralde postanede falan takılıp kalmadıysa ama köprü işine bişey diyemeyecem gerisi de senin canının sağlığı başka bişey istemeyiz :)

15. Mt53

Mt53 Katılımcı

Kardeşim bişey olmaz merak etme..Sadece polis yakalarsa kesiyor..Ordan sen gibi geçiş yapan çok var..kamera ile orda ceza yiyen duymadım..soldan soldan sağdaki polislere görünmeden bas git demiştir amcam

16. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    İnşallah öyledir Mehmet abi :) evet polisler sağda duruyordu. Köprüde benim araca benzer Caddy, Doblo vs gibi araçlarda gördüm. Ama bu tarz araçların bazıları ruhsatta otomobil geçiyor bazılarıda bizim araç gibi kamyonet. Polisler benide otomobil sanmış olabailir de

17. ersinnsahin

ersinnsahin Sessiz

Polis yakalarsa ceza kesiyor yoksa ceza kesilmez. Kamera ile bunu tespit edemezler çünkü ruhsatta da binek yazabilir. Kamera tespitinden sonra ayrı bir kontrolü varsa orası ayrı ama ceza kesilme ihtimali çok düşük. Eski çalıştığım firmada ford Connectle geçiyorduk ama ruhsata binek otomobil olarak kayıtlıydı. Yine de kontrol amaçlı bir kere bile polis çevirmezdi. Eds ve kırmızı ışık cezalarında ise aylar sonra gelme olasılığı çok yüksek. 6-7 ay önce duramayıp istem dışı bostancı sahilde kameralı ışıktan kırmızıda geçtim halen ceza kesilmedi.

18. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Gerçek durum şu Hakan; bu ülkede çoğu şeyde olduğu gibi bu yasak da; sadece kağıt üzerinde var demek... Canım ülkemi çok seviyorum... :-[

Dürüst vatandaşın geldiği duruma bak, neredeyse Murat'ın dediği gibi gidip kendini ihbar ederek, cezasını ödeyecek... :-\

Bazı vicdansız insancıklar da, ücretli geçişlerden plakasını kapatarak, sw ise arka bagajı açarak, motorsiklet ise; plakayı kıvırarak geçiyor... Zehir zıkkım olsun.

19. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Evet abi o durumun farkındayım. Hatta köprüden geçerken plakaları takılı olmayan bir araçta gördüm, ama ne için yoktu bilemiyorum tabi, ilk aklıma gelen hgs den kaçmak oldu, her neyse üç kuruş için 75 milyon insanın hakkı ile öbür tarafta uğraşmak zor olsa gerek

Sayfayı Paylaş