Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

02.01.2015 Perşembe Gecesi Arabama Son Bakış

Konu, 'Mazda 323' kısmında ozgurlukyolda tarafından paylaşıldı.

1. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

IMG_6553.jpg

Çamlıca kısıklı yönünde gizli buzlanmadan dolayı fiat doblo araçla kafa kafaya çarpıştıgım bir kaza , benım hızım 45 50 km h karşı taraf yokuş indigi için en az 60 65 kmh Allahıma şükürler olsun burnumuz bile kanadamadan atlattıgımız bir kaza eksperin ve servisin dedigi tek şey sen dua et araban mazda japon arabası. Daha yaşayacagımız günlerimiz varmışki önce Allahım bizi yaşattı. Karşı araba pert e çıktı arabanın içindeki 2 şahıstan birisinin kolu 3 veya 4 yerden kırık arabayı kullananın durumunu pek bilmiyorum. Trafik polisinin tutanakta bu kazada kusur oranına gerek görülmemiştir demesinden dolayı sigortalar bize bişey ödemedi ama umrumda degil benım kendı canım en onemlısı ablamın canı sagolsun. Allah karşı tarafa tez zamanda acil şifalar verir İNŞALLAH, 02.01.2015 unutamadım gece. Kesinlikle alkol vb şeyler yok çok şükür kullanmıyordum frenle bırlıkte ıkımızde kaydıgımız ıcın kafa kafaya carpıstık. aracımı bu sekılde 4800 tl e sattım inşallah benden alan kişi güzelce yapıp biniyordur kuzuma o kişiyi ve ailesini sag saglim kazalardan belalardan korur mavi kuzum benim.

Neler neler söylediler artık degiştirin şu arabayı çok yakıyor bu araba ama her şeye ragmen satmadık ama 02.01.2015 tarihinde içinden sag olarak çıktıgım kazadan sonra anladıgım ki sen bitanesin eminim ki başka bir araç olsa belki ben ve ablam hayatta olmayacaktı çünkü hiç birisi senin kadar saglam degildi biliyordum bunu. Babam seni mahalleye getirdigin de ben 10 yaşındaydım mahallede durusun hep evden cıktıgımda sana bakışlarım sana aşık oluşum en önemlisi ne biliyormusun beni sen büyüttün sende araba kullanmayı ögrendim seninle ben araba yıkamayı ögrendim seninle agladım, kızgın oldugumda içine oturup teyibini açıp senınle şarkılar dinledim, senı kullanamıyordum o zamanlar evet ama içindeyken bana huzur veriyordun o küçük yaşımda bana huzur nedir ögreten sendin. Hani derlerya şu duvarların dili olsada konussa diye, öyle birşey senın dılın olsada konussan, seni ne kadar çok sevdıgımı anlatsan biraz dertlessek böyle ayrılık hıc yakısmadı bize, 2012 yılında ehliyetimi aldıgımda ilk defa trafige cıkacaktım senınle, hemde tek basıma sen ve ben acemi degildim cünkü senınle ogrenmıstım araba kullanmayı senı cok ıyı tanıyordum o an o heyecanı hıc bırseye degısmem en dik rampaları cıktıgında torpidoyu okşayıp canım sevgilim dedigim arabam seni çok özleyecegim ve özlüyorum, bahçemizin önüne seni park ettigimde her hafta yıkardım komşularımız artık yeter arabanın boyasını cıkarttın derlerdi ama yapamıyordum seni pis görünce içim gidiyordu uzuluyordum ve ne hikmetse sen canlıydın ya , pis oldugun zamanda gitmezdin seni yıkadıktan sonra sanki bi rahatlama oluşuyordu üstünde gercekten sen herşeydin. Sana çok teşekkür ederim beni büyüten,bana araba kullanmayı ögreten,beni koruyup kollayan en önemlisi beni ve ablamı geçirdigim kazada hayatta kalmamızı saglayan canım arabam sen benim hep kalbimin bir köşesindesin. Belki benden senı bu şekilde alan kişi seni sapasaglam yaptı ama bana söz ver beni bizi ailemi güvenle taşıdıgın gibi onlarıda taşı onlarada zarar gelmemesini sagla canım kuzum benim.

Allah kimseye kaza bela vermesin Rabbim hepimizi korusun.

2. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Kara sevda kara sevda
    Dedikleri daha ne olabilir ki

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

Bu sevda başkaydı be gerçekten onun büyüdükten sonra bu şekilde ayrılık olunca üzülüyor insan..

4. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış , benim anlamadığım sigorta niye hasarı karşılamadı ?

tapatalk by zenfone2

5. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

@infiniteblack yer buzlu oldugu için kusuru yola vermiş trafik polisi , bu yüzden bu kazada kusur oranına gerek gorulmemıstır yazmıs yani şoförlerin suçu yok yol buzlu anlamında, karşı tarafın kaskosu oldugundan dolayı parasını aldı biz birşey alamadık tabi ama pek umrumda degil canımız sag. Normalde karayollarını mahkemeye verıp alabılırmısım fakat gerek duymadık sonucta bır kaza olmus ve ustunde durmak ıstemedık aylarca kendıme gelemedım cunku konusu bıle acılsın ıstemıyordum.. Allah karşı tarafa tez zamanda acil şifalar versin..

Son düzenleme: 18 Şubat 2016
  6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

7. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Geçmiş Olsun.. Allah Cümlemizi Kazalardan Belalardan Korusun..

Tapatalk

8. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

sagolasın Allah hepimizi en beterinden saklasın.

9. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

Sagolasın, amin amin amin..

10. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    geçmişler olsun inşallah ilk ve son olur:nazar:

11. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

İnşallah abi

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok geçmiş olsun, Allah kimseye vermesin kaza bela.

13. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Geçmiş olsun tekrardan ...

tapatalk by zenfone2

14. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

Allah razı olsun sagolasınn.

15. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    çok geçmiş olsun, mal yerine konur ama can gelmez. buna şükür diyelim.

16. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

Çok şükür abi ucuz atlattık.

17. suleyman

suleyman Katılımcı

Geçmiş olsun ALLAH kimseye çekemeyeceği dert vermesin araba tekrar alınır zevkinize göre

2.kıtada yazdıklarınız beni çok duygulandırdı ilk göz ağrım aklıma geldi

18. ozgurlukyolda

ozgurlukyolda Katılımcı

Amin suleyman bey,

Gerçekten insanın ilk göz agrısı cok baska oluyor cokk

19. suleyman

suleyman Katılımcı

Aklıma bir anım geldi

Sattıkdan bir ay sonra sattığım yere yakın bir yerde düğüne gittim sattığım adamın evini biliyordum ama unutmuştum gece gece sokak sokak dolaşarak araya araya buldum ve izledim baktım düşündüm ardından şükrettim içimden ALLAH yine nasip eder yine alırım dedim neyi istedikde vermediki...

mcmelankolia ve hagakure bunu beğendi.
  20. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Geçmiş olsun..

Sayfayı Paylaş